"Must have" aplikace: HR, práce na dálku

Tentokrát mám pro vás tip na appky, které můžete využít pro podnikání z pláže, když máme ty prázdniny.

LinkedIn

4LinkedIn je takový Google ve světě personalistů, náborářů a managerů. Je to pracovní sociální síť, kde můžete práci nabízet, hledat a nebo také zviditelnit. Jak již jméno aplikace napovídá, slouží k navázání spojení (angl. link) s obchodními partnery, kolegy, bývalými zaměstnavateli i spolužáky a kamarády. Všichni, kteří vás znají, můžou potvrdit nějakou vaši dovednost. Je to takový sociální životopis. Pokud tedy hledáte zaměstnance a chcete si ověřit jeho znalosti, dovednosti a praxi, stáhněte si appku LinkedIn, která vám o lidech prozradí spoustu zajímavých informací. Pokud si nechcete plnit pamět smartphonu, můžete si na LinkedIn podívat i na webu.

 

Google Hangouts / Skype

Hangouts LogoTrendem budoucnosti je práce z domu nebo digitální nomádství. Pro většinu nemechanické práce už člověk nepotřebuje vybavení, které má v kanceláři, ale vystačí si s notebookem. Pokud plánujete cestovat nebo pracovat z jiného místa než firemní kanceláře, určitě se vám bude hodit mít na mobilu nainstalovaný Skype nebo Google Hangouts. Díky těmto aplikacím se totiž můžete účastnit pracovních porad a různých meetingů i neosobně, ale na dálku. Obě aplikace umí posílat zdarma zprávy a budou pro vás určitě pohodlnější než komunikace přes mail.

 

Capsule

capsule fluid logoS CRM vám pomůže Capsule. Aplikaci můžou využívat zdarma 2 uživatelé a mohou do ní uložit až 250 kontaktů, což je pro malý start-up ideální. Do Capsule si uložíte kontakty na zákazníky a obchodní partnery, uložíte také historii vaší komunikace, přiložíte dokumenty a záznamy ze schůzek nebo můžete sledovat obchodní příležitosti.

Abyste se do appky mohli přihlásit, je nejprve třeba se zaregistrovat zde. Aplikaci pak můžete používat prostřednictvím webového rozhraní, které je podle mě vhodnější k vkládání dat, a nebo z mobilu, v čemž vidím výhodu zejména na cestách a pracovních schůzkách.

Další zajímavé články najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Autor: Petra Tabarová, foto: inc.com

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.