"Must have" aplikace

Při podnikání je třeba mít přehled o práci ostatních a také s nimi komunikovat, proto vám představíme jednu aplikaci pro týmovou práci. Jistě budete souhlasit, že sociální sítě patří mezi trháky dnešní doby, a proto si řekneme o super aplikaci, která vám zjednoduší zveřejňování příspěvků, pohlídá a udělá za vás spoustu věcí. A v neposlední řadě poradíme těm z vás, kteří ještě nemají své oblíbené cloudové úložiště.

Týmová práce

Producteev

producteev Program, který vám můžeme pro týmovou spolupráci vřele doporučit, je Producteev. Software je dostupný zdarma ve verzi pro počítač i smartphone (Android, iOS). Pokud budete mít verzi pro smartphone, zavrní vám telefon při každé připomínce či změně v programu. Pro počítač je dostupná dokonce placená verze pro Outlook, kterou můžete vyzkoušet zdarma po dobu 14 dní. Ostatní aplikace jsou zdarma a na počítač se dokonce ani nemusí instalovat – vše spravujete přímo z internetového prohlížeče.

Producteev má intuitivní ovládání, takže je vhodný i pro méně zdatné počítačové uživatele. Vytvořte si pracovní tým, označte úkoly štítkem, roztřiďte je podle priority nebo deadlinu, nahrávejte soubory z počítače, dropboxu či boxu.

Dostupné zdarma pro Android, iOS i PC.

Multifunkční pomocník

IFTTT

icon-iftttIFTTT je aplikace chytřejší než celý chytrý mobilní telefon. Jak je to vůbec možné? Představte si, že dojdete do práce, kde máte připojení na wifi. Váš chytrý telefon si pamatuje přístupové údaje a automaticky vás připojí k síti. To není nic neobvyklého.

S aplikací IFTTT se ale mobil automaticky ztlumí po připojení na pracovní wifi. Tato aplikace totiž pracuje na základním pravidlu pro programování a to „IF this THEN that“ (v překladu KDYŽ toto PAK tamto.)

Můžete si nastavit nekonečno příkazů, podle kterých se bude váš telefon chovat. Aplikace podporuje i spoustu jiných aplikací, takže si můžete značně usnadnit vše už tak snadné.

Akce, která vyvolá reakci aplikace je nazývána jako “recept”. Tento recept se skládá ze dvou částí:

  • Trigger – událost, která vyvolá akci,
  • Akce – úkol, který má být proveden, pokud

Příklady receptů:

  • Pokud předpověď počasí hlásí na zítra déšť, upozorni mě hláškou: Vezmi si deštník.
  • Pokud dám příspěvek na Facebook, zveřejni tento příspěvek na Twitteru.
  • Na webu najdete mnoho další inspirace na recepty: https://ifttt.com/recipes.

IFTT je dostupná pro PC, Android i iOS.

Úložiště se vším všudy

Google Drive

DRIVEGoogle Drive je cloudové úložiště, které nabízí i online sdílení a tvorbu dokumentů. Služba nasbírala během roku a půl od svého uvedení na trh přes 120 miliónů aktivních uživatelů, což vypovídá o jejích přednostech. Výhoda Drivu je především v propojení s ostatními funkcemi Googlu, jako je například Gmail, Kalendář, Dokumenty a Picasa.

Aplikace umožňuje sdílení souborů i složek s přáteli či kolegy, samozřejmostí je synchronizace dat s obsahem na vašem pevném disku. V pravé liště můžete sledovat úpravy u jednotlivých souborů a to včetně toho, kdo si soubor zrovna prohlíží, včetně sledování změn živě. Pokud budete mít otevřený stejný dokument jako kolega, který do něj zrovna bude psát, tak uvidíte jeho úpravy „v přímém přenosu“. Osobně oceňujeme okamžité ukládání změn při práci s dokumenty online – nerozhodí vás ani náhlý kolaps počítače.

Základní bezplatná verze nabízí 15 GB úložiště zdarma, rozšíření je za poplatek.

Dostupné pro PC, iOS, Android, Windows Phone.

 

Další zajímavé články čtěte ZDARMA v e-magu Starting Up:

Autor: Petra Tabarová

Témata:
aplikace  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.