Nejstahovanější aplikace na světě: Google válcuje všechny

Když se řekne Google, většina lidí si okamžitě vybaví nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Americká společnost ale boduje i na dalších polích – třeba na tom s mobilními aplikacemi. Její prográmky pro chytré telefony doslova dobývají mobilní svět, konkurovat mu nemůže ani Zuckerbergův Facebook.

Stačí se podívat na TOP 5 – pět nejstahovanějších aplikací v historii chytrých telefonů. Google má v tomto minižebříčku hned čtyři svoje zástupce: prohlížeč Chrome, Gmail, Google vyhledávání a YouTube. Jediný, kdo se opovážil jeho dominanci narušit, je Facebook – po Chromu druhá nejstahovanější aplikace planety.

I v druhé pětce má Google svého zástupce, jeho Street View je desátou nejstahovanější aplikací světa. Tady už nachází konkurentů více, před něj se dostali Skype, Twitter, WhatsApp a populární hra Angry Birds.

Do třetí pětice se prodral Facebook Messenger, společně s ním tu figurují třeba Amazon Kindle nebo Dropbox. Všechno to však z bezpečné vzdálenosti opět sleduje další Google aplikace – překladač Google obsadil 16. místo.

kadlec vysocinazivy krajrock max

Na druhou stranu existují doslova šílené aplikace, které takovou popularitu ani získat nemohly – protože byly krátce po svém vydání zakázané. Tak třeba Baby Shaker: jeho principem bylo umlčet křičící dítě tím, že jste s ním třepali. A to tak dlouho, dokud neumřelo. Aplikace vyšla v dubnu roku 2009 a jen po pár dnech byla zakázaná. Apple se za ní dokonce omluvil.

Další příklad bláznivé aplikace? Pocket Heat ve svých počátcích přetěžoval váš telefon takovým způsobem, že doslova hořel a ohříval tak vaše ruce. Výrobcům mobilních telefonů se to ale nelíbilo, takže dnes už aplikace funguje na méně drastickém principu – k ohřevu prý používá pixely na displeji. Inu, rukavice už asi nejsou v módě.

Vzhledem k obrovskému rozmachu chytrých telefonů a mobilních aplikací (každý den jen pro Apple vznikne přes 1 000 nových aplikací) se do budoucna určitě dočkáme i dalších skvostů. A přispět k tomu může úplně každý, v Česku existuje spousta firem, které mobilní aplikace vyvíjí. Stačí přijít s nápadem a… kdoví, třeba jednou budete slavní.

PR článek

Témata:
aplikace  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.