Absurdní bankovní poplatky u podnikatelských účtů

V České republice se každoročně díky veřejnému hlasování rodí nový absurdní bankovní poplatek, celkem jich nelichotivé přízvisko získalo už sedm. My vám jich v souhrnu představíme celkem šest. Co myslíte, vzaly si banky k srdci hlas lidu a vynechali absurdní poplatky ze svých aktuálních sazebníků u podnikatelských účtů?

Absurdní bankovní poplatky na bankovních účtech pro podnikatele

Poplatek za příchozí platbu na účet?

Týká se i podnikatelů

Vítězství v prvním ročníku ankety z roku 2005 získal poplatek za příchozí platbu na účet klienta. Většina bankovních domů nabízí pro podnikatele paušálové balíčky, v nichž jsou určité transakce zahrnuty. A příchozí platby mezi ně povětšinou patří. Příchozí platbu zcela bez poplatku v rámci banky i mimo ni nabízí z námi srovnávaných českých bank jen čtyři banky, a sice FIO, mBank, Equa bank a Air bank.

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za příchozí platbu

Poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky?

Tomu se podnikatelé stále téměř nevyhnou

Vítězství v ročníku 2006 získal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Je zajímavé, že tento poplatek v segmentu podnikatelů a malých a středních firem vybírají alespoň od určité skupiny klientů až na jednu výjimku všechny bankovní ústavy – nic za výběr z bankomatu nezaplatíte pouze u Air bank.

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za výběr z bankomatu

Poplatek za vedení účtu?

Dnes lze podnikatelský účet pořídit už i zdarma

Účty zdarma v segmentu produktů pro podnikatele pořídit, narozdíl od roku 2007, kdy byl vyhlášen vítězným absurdním popatkem, lze – chce to jen dobře volit banku a eventuálně pečlivě prostudovat sazebník. Stálicemi nabízejícími podnikatelský účet s řadou služeb v ceně s visačkou „ZDARMA“ jsou – podobně jako u běžných účtů – mBank a FIO banka. Účet zdarma (založení, vedení, zrušení) nabízí i Česká spořitelna, jde však o jakousi platformu pro nákup dalších produktů či cenových balíčků – v účtu je totiž bez poplatku zahrnuto jen zřízení, vedení účtu s měsíčním výpisem, zřízení trvalých příkazů a zrušení účtu. Tyto tři banky doplňují i další subjekty, u kterých je však nezbytné dobře studovat, zda na takový účet máte nárok a zda vám bude sloužit tak, jak potřebujete. To se týká jak technického účtu od UniCredit Bank, tak účtu na převod pojistného od Komerční banky. Podobně je to s účty LEGIS a MEDICO od Equa bank. Na účty zdarma (s řadou výhod a transakcí) lze dosáhnout i v Raiffeisenbank. Ta ale bezplatnost podmiňuje stanoveným obratem, resp. minimálním zůstatkem.

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za jejich vedení

Poplatek za nadměrný vklad?

Místy přetrvává

Poplatek za nadměrný vklad právem zvítězil v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008. Tento poplatek, v segmentu klientů z řad fyzických osob velmi aktivní, přetrvává i u podnikatelů a firem – vybírá jej totiž skoro polovina z analyzovaných 13ti bank. Co se poplatků týče, jediná Komerční banka má cenu za službu nastavenu absolutně (75 Kč), ostatní jmenované banky ji zpoplatňují relativně ke vkládané částce – 0,1 % (ČSOB, Volksbank – maximálně tisícovku, a Equa Bank), respektive 0,15 % (ČS, Raiffeisenbank).

 

A kde poplatek za nadměrný vklad na účet jakožto podnikatel nebo právnická osoba nezaplatíte vůbec? Pochvalu si zaslouží v UniCredit Bank, GE Money Bank, FIO banka, Citibank, LBBW a Air Bank. V mBank také vám jej taky nenaúčtují, ale jen proto, že protože hotovostní transakce na svých obchodních místech neprovádějí.

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za nadměrný vklad

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.