Bankovní účet pro podnikatele můžete mít i zdarma

Zřizovat či nezřizovat podnikatelský účet? To je otázka mnoha začínajících podnikatelů, kterým prochází přes účet minimální množství položek a tak vedení speciálního podnikatelského účtu by pro ně bylo zbytečně nákladné. Jak se rozhodnout? Dá se v nabídce podnikatelských účtů najít účet, jehož vedení bude pro podnikatele zdarma? Srovnali jsme dostupné podnikatelské účty z hlediska poplatků za jejich vedení. Na výsledky se podívejte v článku.

 

Bankovní účet pro podnikatele

Je podnikatelský účet nutnost?

Žádný právní předpis neupravuje povinnost zřízení podnikatelského účtu. Stejně tak žádný nezakazuje používat osobní (soukromý) účet k podnikatelským účelům. Problém ale může nastat u banky. V obchodních podmínkách některých bank je psáno, že osobní účet klient nesmí používat k podnikatelským účelům (respektive, že jej nebude používat pro účely, pro které není určen).

 

K podnikání je tedy obecně možné použít jak účtu osobního, tak podnikatelského. Výhodou odděleného podnikatelského účtu od soukromého je přesný přehled o osobních a podnikatelských příjmech a výdajích a je usnadněna dokumentace jednotlivých transakcí.

Pokud si nechcete zřizovat speciální podnikatelský účet, je pro vás z hlediska přehlednosti výhodnější uplatňovat výdaje paušálem. Potom stačí evidovat pouze vaše příjmy. V každém případě platí povinnost nahlásit finančnímu úřadu všechna čísla bankovních účtů využívaných k podnikatelské činnosti.

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za jejich vedení

Vedení speciálního bankovního účtu pro podnikatele nemusí být vůbec nákladné, od roku 2007, kdy poplatek za vedení účtu zvítězil v anketě o Nejabsurdnější poplatek, se mnohé změnilo, a to – k radosti podnikatelů – i v segmentu podnikatelských účtů.

Abyste se nemuseli prodírat sazebníky jednotlivých bankovních domů, připravili jsme pro vás srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za jejich vedení, které vám může dobře posloužit pro prvotní orientaci a výběr několika vhodných kandidátů na váš podnikatelský účet, abyste věděli, kam zajít a kterým bankám se naopak vyhnout.

Diskuze k článku

Přidat komentář
valerie89 Já jsem teď hledala spíše běžný účet pro mého manžela. Koukala jsem proto na srovnání běžných účtů na https://www.duofinance.cz/srovnani-beznych-osobnich-uctu a nejvíce se mi zalíbil ten od air bank. Na můj vkus velmi výhodné podminky, takže bereme všemi deseti.
27.10.2019 19:37 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.