Víme, kde si zřídit podnikatelský účet, aby vás netrápily poplatky za výběr z bankomatu

Vybíráte často prostřednictvím bankomatu z vašeho podnikatelského účtu? Pokud ano, a poplatky za výběr z bankomatu vám ukousávají ze zůstatku účtu více než je zdrávo, možná je na čase změnit banku. Abyste měli snazší rozhodování, kde si řídit nový a úspornější účet, nahlédněte do srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za výběr z bankomatu.

Poplatky za výběr z bankomatu u podnikatelských účtů v jednotlivých bankách

Česká spořitelna

Běžní klienti České spořitelny platí za výběr z bankomatu vlastní banky 6 Kč. Výběr z bankomatu ČS se ale počítá mezi služby v rámci programu Komplexní transakce, se kterým vyjde výběr levněji.

ČSOB

V rámci tuzemského Podnikatelského konta (165 Kč měsíčně) je pro všechny klienty ČSOB  5 výběrů z bankomatu v ceně. Jinak klienti platí po 6 Kč za každý výběr.

Komerční banka

Cena za výběr z bankomatu prostřednictvím všech debetních karet je 9 Kč. Za každou platbu u obchodníka provedenou během jednoho kalendářního měsíce Komerční banka klientovi vrací částku odpovídající jednomu zaúčtovanému poplatku za výběr z bankomatu KB provedenému ve stejném kalendářním měsíci debetní kartou vydanou k účtu klienta vedeného v Kč. To neplatí, pokud v následujícím kalendářním měsíci dojde ke zrušení všech běžných účtů klienta v KB vedených v Kč. Za platbu u obchodníka se pro výše uvedený účel považuje platba jakoukoli kartou (debetní i kreditní) vydanou k některému z účtů, jichž je klient ke konci kalendářního měsíce uvedeného v první větě majitelem. K vrácení poplatků dojde v následujícím kalendářním měsíci na účet klienta v KB vedeného v Kč. Pro stanovení data platby u obchodníka a data výběru z bankomatu KB bude za účelem aplikace výše uvedeného pravidla rozhodné datum zaúčtování příslušné transakce Komerční bankou.

UniCredit Bank

Business Konto 5 (90 Kč), Konto 20 (279 Kč), Konto 70 (599 Kč), Konto Exklusive (1199 Kč) i Konto PROFESE (179 Kč) zahrnuje v ceně všechny výběry z bankomatů UniCredit Bank v ceně. Poplatek mimo tyto konta je 5 Kč.

GE Money Bank

U kont Genius Business Silver (189 Kč), Gold (349 Kč) a u Genius Business Platinum (1099 Kč) GE Money Bank nabízí neomezený počet výběrů z vlastních bankomatů. To samé platí i pro konto Genius Business Export/Import 30 (350 Kč měsíčně) a konto Export/Import 100 (950 Kč). Ostatní (včetně majitelů konta Genius Business Bronze) za výběr debetní platební kartou z ATM zaplatí 15 Kč.

Raiffeisenbank

U Programů eKonto a eKonto Prémium se za první dva výběry z bankomatu Raiffeisenbank neplatí, další jsou za „baťovských“ 9,90 Kč.

FIO banka

FIO nabízí 10 výběrů zdarma z bankomatů Pharro označených logem Fio banky, za další klienti zaplatí 9 Kč. Pro výběry z bankomatů ČSOB je stanovena cena 6 Kč za každý další poplatek po prvních 10 výběrech, které jsou zdarma

Citibank

U cenových programů Citibank MIX (1000 Kč) je prvních 7 výběrů zdarma, další za 47 Kč. U Domestic (1500 Kč) 25 výběrů zdarma, další za 60 Kč. V programu Cross Border (3000 Kč) prvních 25 výběrů zadarmo, další za 50 Kč.

mBank

U mBUSINESS Konta mBank poplatky počítá podle obratu na kartě. S obratem 2 tisíce Kč a méně zaplatíte za první 3 výběry po 9 Kč (za každý) a za další výběry 35 Kč. U obratu 2-3 tisíce Kč nezaplatíte za první výběr nic, další 2 výběry každý za 9 Kč, 4. výběr a následující výběry za 35 Kč každý. Obrat 3-4 tisíce Kč pro vás znamená 2 výběry zdarma, třetí za 9 Kč a každý další za 35 Kč. Pokud budete mít obrat 4 tisíce Kč a více, dostanete 3 výběry zdarma a za každý zaplatíte další 35 Kč.

 

LBBW

LBBW účtuje za tuto transakci 6,50 Kč.

Volksbank

V rámci poplatkového tarifu MEDIUM, který vás přijde na 9 Kč měsíčně, máte 3 výběry z bankomatu Volksbank CZ nebo ČSOB zdarma, tarif PREMIUM nabízí 2 výběry za bankomatu Volksbank nebo ČSOB  (stojí měsíčně 29 Kč) a tarif EXTRA, který nakoupíte za 49 Kč zahrnuje 6 výběrů z bankomatu Volksbank CZ nebo ČSOB zdarma. Jinak v bankomatu Volksbank platíte 4 Kč, z ATM ČSOB o 2 koruny více, za výběr z bankomatu jiné banky v ČR 35 Kč.

Equa bank

Equa bank zaplatíte 9 Kč za výběr z bankomatu kterékoliv banky v ČR nebo zahraničí.

Air Bank

Výběr z bankomatu je u Air Bank zdarma.

Dále by vás mohlo zajímat

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za jejich vedení

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za příchozí platbu

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za nadměrný vklad

Srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za výběr hotovosti na přepážce

Uvedené ceny za výběr z bankomatu jsou platné v době zveřejnění článku.

Zdroj: Bankovnipoplatky.com, redakčně upraveno a aktualizováno.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.