Nový adsorpční materiál pro nechemickou dezinfekci vody

Filtrační materiál ART SAND obsahující uhlíkové nanotrubice je adsorpční materiál nové generace. Vedle schopnosti z vody odstraňovat rozpuštěné organické látky vyniká také v pasivní nechemické dezinfekci vody. Uhlíkové nanotrubice působí destruktivně na plasmatickou membránu buněk a účinně tak dezinfikují vodu. Mikrostruktura filtračního materiálu ART SAND také nedovolí proniknout částicím virů do filtrované vody.

Antivirotické účinky materiálu ART SAND jsme testovali na viroticky značně znečištěné odpadní vodě na odtoku z ČOV. Jeden litr této vody obsahoval okolo 8,8 miliónu částic rotaviru A. Po filtraci přes materiál ART SAND při průměrné době kontaktu vody s materiálem kolem 3,5 minuty došlo k 100% odstranění všech virotických částic. Částice viru jsou zachyceny ve spletité struktuře uhlíkových nanotrubic kde jsou inaktivovány a následně zničeny při regeneraci materiálu.

Rádi bychom nabídli náš materiál k mikrobiální a virotické dezinfekci vody pro každý subjekt, který v dnešní době uzná za vhodné, že by jej potřeboval. Materiál by mohl například sterilizovat odpadní vody vytékající z nemocnic, které jsou silně infekční. Takto bychom mohli společně výrazně snížit riziko sekundárního šíření infekčních chorob skrze akvatický systém.

Společnost Art carbon v této době nabízí zdarma. Pokud o něj máte zájem, kontaktujte pracovníky společnosti na www.art-carbon.cz

 

 

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.