Umíte správně nahlásit pracovní úraz? Poradíme vám, jak nepřijít o odškodnění!

Ať už jste zaměstnanec, kterému se stal v práci úraz, ředitel firmy, nebo máte ve vaší společnosti na starosti bezpečnost práce, pak byste měli zbystřit. Od 1. 1. 2015 totiž platí novela nařízení vlády č. 201/2010 Sb. o způsobu evidence pracovních úrazů. Tato novela obsahuje několik nových pravidel, které je nutno respektovat při nahlašování pracovního úrazu, jinak je možné, že pracovní úraz nebude kompenzován v plné výši. Nicméně abychom nebyli pouze posli špatných zpráv, dnes již existuje snadné a pro každého dostupné řešení a to dokonce plně online.

Tím řešením je portál pracovniuraz.cz. Zakladatelé portálu využili svých bezmála 25 let zkušeností v oboru a začátkem roku 2015 představili unikátní webové řešení pro záznam pracovního úrazu, a to zcela zdarma. Vzhledem k tomu, že evidence pracovního úrazu je poměrně složitá záležitost, přichází takovýto průvodce téměř jako na zavolanou. Pojďme se tedy podívat, jakým způsobem tato služba funguje.

Celé stránky pracovniuraz.cz jsou rozděleny do dvou základních režimů, a sice anonymní režim (bez registrace) a režim s uživatelským účtem. Oba režimy jsou plně zdarma, takže nám nic nebrání projít rychlou registrací a už si můžeme zkusit vyplnit online formulář o pracovním úrazu. Vyplnění úrazu je samozřejmě možné i bez přihlášení, nicméně v takovém případě není možné hotový formulář později upravit a doplnit o některé přílohy (protokoly, svědectví apod.). Jakmile však formulář vyplníte pod přihlášením, všechny tyto možnosti jsou vám k dispozici, ostatně, jak už jsme psali výše, jelikož je celá služba zdarma, není důvod se neregistrovat.

Celou práci s interaktivním online formulářem můžeme shrnout do přibližně pěti kroků:

  • Nejprve vyplníte samotný formulář „Záznam o pracovním úrazu“, což zvládnete i bez odborné znalosti problematiky BOZP
  • Na základě vyplněného formuláře se vám vygeneruje záznam o pracovním úrazu v PDF
  • Následně vám na email přijdou informace, kam tento formulář odeslat a přístupové údaje pro jeho případnou editaci
  • Záznam je vám k dispozici ve vašem osobním účtu, kde jej můžete doplnit i o další přílohy
  • Záznamů můžete vytvořit samozřejmě více – všechny pak přehledně spravujete z vašeho účtu

No a teď k tomu nejdůležitějšímu. Můžete si být jisti, že takto vyplněný formulář vám zaručí plnou kompenzaci vašeho pracovního úrazu? Odpověď není úplně jednoznačná. Celá otázka kompenzací má totiž rozměr faktický a administrativní, tedy jestli skutečně daná událost splňuje zákonné podmínky, aby mohla být posouzena jako pracovní úraz, no a pak samozřejmě administrativní náležitosti, jestli je vše správně vyplněno, popsáno a zdokumentováno, a právě pro tu druhou část, tedy administrativní stránku věci, se můžete nepochybně na portál pracovniuraz.cz spolehnout.

Díky kvalitnímu odbornému zázemí od společnosti CRDR, zakladatele portálu pracovniuraz.cz máte totiž jistotu, že vše bude zaznamenáno přesně dle aktuálních náležitostí, ať už ve smyslu výše zmíněné novely nařízení vlády nebo i do budoucna v případě dalších legislativních změn.

Další nepochybnou výhodou portálu pracovniuraz.cz je skutečnost, že je dostupný zdarma a ušetří tak dost práce všem lidem, kteří přicházejí do styku s pracovními úrazy.

 

Samozřejmě je na místě vám popřát, abyste služeb tohoto portálu museli využívat co nejméně, protože pracovní úraz není nikdy nic příjemného, ovšem pokud taková nepříjemnost již nastane, máte ve webu pracovniuraz.cz někoho, kdo vám usnadní práci.

Zdroj: CRDR

  

Témata:
bozp  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.