Daňová optimalizace výrobního procesu

S rostoucí konkurencí podnikatelé věnují stále více času hledání úspor nákladů. Jednou z nákladových položek, na kterých je možné realizovat úspory, jsou nepochybně i daňové náklady společností.

 

Co přináší daňová optimalizace

Úspora daňových nákladů

Obecně je patrný zvýšený zájem podnikatelů o hledání úspory na daních již při plánování podnikatelských aktivit. Zájemci mají možnost vybírat z různých daňových systémů jednotlivých členských zemí Evropské unie i třetích zemí.

V praxi úspora daňových nákladů spočívá především ve využití směrnic EU o společném zdanění mateřských a dceřiných společností umožňující nulové zdanění při výplatě dividend nebo právě tzv. daňovou optimalizaci obchodních nebo výrobních procesů. 

 

Daňová optimalizace obchodních nebo výrobních procesů

Ta spočívá např. ve volbě vhodné lokality pro dílčí fáze výrobního procesu. Tak například evropský výrobce televizorů volí umístění výroby do lokality s vyšším zdaněním (např. ČR) a oddělení marketingu, distribuce a dalších prodejních služeb do lokality s nižším zdaněním (např. Irsko).

Rozdělením výrobního procesu dochází k rozdělení marže a přesunu části marže do lokality s nižším zdaněním. Spolu s přesunem marže dochází i k přesunu zisku tak, že v konečném důsledku je část zisku zdaňována nižší sazbou daně z příjmů než v případě, že je celý zisk zdaňován v lokalitě s vyšším zdaněním.

 

Daňová optimalizace obchodních či výrobních procesů je atraktivní a použitelná pro široké spektrum podnikatelských činností, neexistuje jeden konkrétní obor a tedy ani jen jediné jasné řešení.

Výhodou v této oblasti je zřejmá konkurence jednotlivých evropských daňových systémů. Nicméně při hledání té optimální struktury právě pro vaši firmu je vždy vhodné vyhledat služeb daňového poradce, případně spolupracovat s odborníky na daňové plánování.

Zdroj: APOGEO

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.