Novoty v daních

Legislativci byli loni pilní a schválili, k nelibosti mnoha podnikatelů a firem, pro rok 2016 zase několik daňových novinek. Některé z nich jsou přelomovou změnou v danění podnikatelů od počátku 90. let, jiné nejsou tak převratné, nicméně kašlat na ně nemůžeme. Nezbývá než zasednout k účetnictví a začít konat. Podívejme se, jaké příjemné, a bohužel hlavně nepříjemné, novoty nás letos čekají.

Daňové přiznání

Jde vidět, že za stolem, u kterého se daňové pikle kují, sedí levicová vláda. Rodiny s více dětmi totiž dostanou letos „přidáno“. Od roku 2016 (platí pro podávání přiznání za rok 2015) se zvýší sleva na dani na druhé a třetí dítě. Dalším pozitivem, které se promítne do výše daně, je zvýšení možné slevy za umístění dítěte v mateřské školce známé jako „školkovné“.

Potěšující novinkou je i to, že finanční úřady budou zase o něco benevolentnější v případě, že v daňovém přiznání uděláte chybu, která nebyla záměrným podvodem či snahou o úmyslné krácení daní. Finanční úřad zase začne chápat, že chybovat je lidské a můžete si požádat o prominutí chyby.

Tím by ale výčet příjemných překvapení bohužel skončil, dál už na podnikatele čekají jen samé méně či více výrazné „chuťovky“.

 

Pokračování najdete v březnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.