
Videa s e-booky
5 videí ukáže, jak při podnikání nechybovat. Přestaňte dělat chyby, kvůli kterým proděláváte!
Někdo musí a někdo naopak nemusí v roce 2017 podat daňové přiznání. Víte, kam spadáte?
Daňové přiznání musí v roce 2017 (za zdaňovací období roku 2016) podat všechny fyzické osoby, které jsou daňovými rezidenty (mají na území ČR trvalé bydliště nebo se zde obvykle zdržují) a mají za rok 2016 hrubé příjmy (bez odpočtu výdajů) ve výši alespoň 15 tis. Kč, které jsou předmětem daně z příjmů FO.
Pozor! Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 tis. Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.
Předmětem daně z příjmů FO je například příjem z podnikání (i z vedlejší SVČ), plat zaměstnance, příjmy z pronájmu nebo podíly na zisku. >> Podrobný výčet příjmů, které podléhají dani z příjmů FO
Daňové přiznání za rok 2016 musí dále podat daňoví nerezidenti, tj. ti, kdo nemají v ČR trvalé bydliště ani se zde obvykle nezdržují, ale mají příjmy, které plynou ze zdrojů na území České republiky.
Pokud podnikáte při zaměstnání, situace je o něco složitější, záleží totiž na výši dosažených hrubých příjmů.
Daňové přiznání v roce 2017 nemusí podat ti zaměstnanci, kteří mají vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy plynoucí z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6 tis. Kč.
Pozor! Jde o hrubé příjmy do výše 6 tis. Kč, nikoliv zisk!
Pokud jsou vaše hrubé příjmy za rok 2016 z podnikání, pronájmu a další příjmy podle § 7 až 10 ZDP vyšší než 6 tis. Kč, je vaší povinností daňové přiznání v roce 2017 podat.
Daňové přiznání v roce 2017 nemají povinnost podat zaměstnanci, kteří měli v roce 2016 příjem pouze z jednoho zaměstnání (a žádný vedlejší příjem) nebo měli příjem z více zaměstnání, ale pouze postupně (nikoliv souběžně více zaměstnání vč. dohod o provedení práce a pracovní činnosti – tito naopak přiznání podat musí). Podmínkou je, abyste podepsali prohlášení k dani podle § 38k (tzv. roční zúčtování).
Tento materiál vznikl za podpory Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.
Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.
Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.
Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.
Jsme vám všude nablízku.
My web-sіte; alox lommekniv (kawaѕakiworld. com: http://kawasakiworld.com/users/cami1881/)
Keep on posting!
My homepaցe :: 5 best swiss army kniѵes: https://goo.gl/3SDutQ
good work!
Here іs my site - Classic 100
Year Annivеrsary: https://www.nyttigbras.dk/schweizerkniv-victorinox-classic-100-year-anniversary
this write-up very pressured mе to checҝ out and do it!
Youг writing taste has been surprised me. Thank you, գuite
great post.
Take a lоⲟk at my homepage pocket кnives damascus steel, schweizeгknive. carbonmade.com: https://schweizerknive.carbonmade.com/about,
WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get guidance from someone
with experience. Any help would be greatly appreciated!
My webpage; Essay On Nuclear War: http://999essays.com/6729-essay-on-nuclear-war.html
Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds additionally?
I am glad to search out a lot of helpful information right here in the publish, we'd like develop extra techniques
in this regard, thank you for sharing. . . . .
.
my blog :: Buying Papers Online College: http://assignmenthelp24.com/buying-papers-online-college/
kinds of things, thus I am going to convey her.
my blog post - specadieta.com: http://specadieta.com/
Rád bych věděl, zda jsem povinen podat daňové přiznání za rok 2016, nebo co mám dělat?
Děkuji. Aleš
1. Pokud má člověk práci na HPP, zpravidla je to ten zaměstnavatel, u kterého podepíše "PROHLÁŠENÍ". Zdá se, že DPP byla uzavřena dříve a jen se domýšlím, že trvala v kuse - od ledna do listopadu. Jestliže HPP máte od července, pak se obě zaměstnání překrývají, což vylučuje mít u obou zaměstnavatelů podepsané prohlášení k dani => uplatňujete slevu na dani u dvou firem, kterou podle zákona můžete uplatnit jen u jedné firmy.
2. Když máte HPP od července do listopadu, kde je září?
3. U DPP jste podepisoval další a další smlouvu každý měsíc?
LuSu, Chomutov
5. Co třeba hodit čísla do EXCELu do přehledné tabulky, kde bude krásně vidět (opsáno z výplatních pásek), který měsíc jste dostal výplatu od zam-tele "A" nebo zam-tele "B" a kolik činila odvedená daň + uplatněná sleva na dani. Možná by to FÚ vzal jako přílohu... Nebo všechny pásky okopírovat a dát jako přílohu.
Držím Vám palečky, LuSu, Chomutov
chtěla bych se ujistit, že nemusím podávat daňové přiznání pokud jsem celý rok 2015 strávila na rodičovské dovolené. Ač jsem nepracovala, živnostenský list jsem však nepozastavila. Na zdravotní pojišťovnu a sociální odbor jsem pouze podala Čestné prohlášení, že činnost nevykonávám. Děkuji za odpověď.
Předkládám tedy mé řešení:
1. FÚ (finanční úřad) - dodám čestné prohlášení o neexistenci daně z důvodu nulového zisku a nulové ztráty svému daňovému správci ten zaeviduje sdělení o neexistenci daňové povinnosti.
2. ČSSZ (česká zpráva sociální zabezpečení) - dodám standardizovaný podklad „Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2015“ (formulář zde http://www.cssz.cz/cz/tiskopisy/osvc.htm)
3. Zdravotní pojišťovna - dodám standardizovaný podklad „Přehled OSVČ za rok 2015“ (formulář získáte od své zdravotní pojišťovny)
1.2.2015 jsem přerušil živnost, příjmy v lednu žádné, jsem v zaměstnaneckém poměru. Mám dojem, že ŽÚ nemůžu úplně ignorovat. Mám oznámit formou ČESTNÉHO PROHLÁŠENÍ že jsem příjmy neměl? Nebo podat DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ s nulovými položkami. A co ostatní úřady - OSSZ a zdr. pojišťovna? Děkuji Honza
za loňský rok jsem si vydělala na dohodu dohromady asi 12 000 Kč (čistého). Jsem studentka. Musím podávat daňové přiznání?
minulý rok (2015) jsem byl zaměstnán ve zkráceném úvazku (40%) na dobu určitou (6 měsíců, úvazek skončil dnem 31.12). K tomu jsem poslední tři měsíce v roce (říjen, listopad, prosinec) dostal na každý měsíc 10 000 plynoucích z Dohody o proveden práce, avšak u jiného subjektu. Navíc jsem se 1.září stal studentem (předtím na pracovním úřadě). Jak je to prosím v mém případě s podáním daňového přiznání? Děkuji za odpověď :).
mám na Vás dotaz. Zřídil jsem si (během studia) na začátku května 2015 živnost, kterou jsem z důvodu jiné představy o práci a zranění ke konci května 2015 opět zrušil. Nevydělal jsem si ale ani korunu. (taky za měsíc, kdy jsem byl půlku v neschopnosti... ).
Do kdy a jakou formou mám vyplnit a podat daňové přiznání, které po mě chtějí jak na OSSZ tak i v pojišťovně?
Předem děkuji za rady.
nevím si rady s daňovým přiznáním, pro příští rok, tedy pro rok 2016.
Od května tohoto roku 2015 jsem začala pracovat na dohodo o provedení práce a to z domova, tudíž jsem nedocházela do klasického zaměstnání, ale moje příjmy po zdanění (nepodepsala jsem prohlášení k dani) byly vždy cca pouze kolem 1.000 Kč. Na začátku června jsem poté u jiného zaměstnavatele prováděla brigádu také na dohodu o provedení práce a to do konce července tedy dva měsíce (zde jsem podepsala prohlášení k dani). Zde moje příjmy byly v součtu za oba měsíce cca 13.000 Kč. Jsem student VŠ a není mi ještě 26 let a proto nevím zda i mne se pro příští rok týká povinnost podat za rok 2015 daňové přiznání, když moje příjmy byly nízké, jsem student a tudíž se nejednalo o klasický pracovní poměr ale pouze o dohodu o provedení práce. Děkuji za odpověď
asi před rokem jsem si vyřídil živnost (ohlašovací volnou) neboť jsem doufal že se budu angažovat v jedné firmě, nicméně jsem brzo zjistil že to není nic pro mě a nechal jsem toho dřív než jsem stačil cokoliv vydělat. Na živnost jsem posléze zapoměl. Podle toho co jsem vyčetl z článku bych tedy neměl mít povinnost podávat daňové přiznání za rok 2014, správně?
Dnes mi však došel dopis z OSSZ, že jsem povinnen podat přehled o příjmech a výdajích a daňové přiznání. Pokud nejsem povinen podat daňové přiznání, Přehled mám podat nejpozději do 31.7. K tomu chci navíc ještě živnost pozastavi/zrušit.
Má otázka tedy zní, jak nejlépe postupovat, jaké skutečnosti jsem povinen podat (přiznání či přehled) a jestli zrušení živnosti vyřídit až po podání těchto záležitostí. Snad jsem vše napsal srozumitelně a mockrát díky za případnou odpoveď.
zajímalo by mě, jestli třeba žena, která odpracovala 2 měsíce a od té doby je na neschopence, které nyní přejde na mateřskou dovolenou, dostane nějaké vrácené daně?
chci se zeptat, zda musím podávat daňové přiznání za rok 2014, kdy jsem od 1.2.2014 - 23.3.2014 byla vedena jako OSVČ a můj celkový příjem za to období byl 12.150,- Předem děkuji za kladné vyřízení.
obracím se na vás s dotazem. Jsem zaměstnanec a souběžně s tím chci nabízet (a prodávat) služby (tvorba statistik). Je nutné být zapsaný v obchodním rejstříku jako OSVČ? Jak je to s placení DPH? Jaké doklady potřebuji?
Děkuji předem za osvětlení situace, nikdy předtím jsem se těmito otázkami nemusel zabývat.
od akej výšky príjmu v ČR (pracoval som celý rok v ČR) nerobí DP zamestnávateľ, ale musí si ho spraviť zamestnanec sám?
Dík
som študent v ČR a pracoval som minulý rok na DPP 4 mesiace, zarábal som niečo málo nad 5000kč mesačne (iný príjem som nemal).
Musím podávať daňové priznanie?
Ďakujem.
jak to je s podáním daňového přiznání v případě,že jsem od ledna do května 2014 byla zaměstnána na HPP v ČR a od června na HPP v Rakousku? V Rakousku bych si chtěla podat žádost na pendler-paušál.
Děkuji M.
od ledna do prosince 2014 jsem byla zaměstnaná na hlavní pracovní poměr. Pobírala jsem minimální mzdu. Od ledna jsem nezaměstnaná. Musím podávat daňové přiznání? Děkuji za odpověď.
Co kdybych si vydělala třeba jen 5 000 ( 60% výdaj tudíž 3 000) a taky bych přišla o 13 404 Kč?! Je v tom nějaká logika? Děkuji
jsem student a v loňském roce jsem pracovala pro na dohody o provedení práce, nikdy však u dvou zaměstnavatelů současně. Měla jsem podepsané prohlášení poplatníka (tzv. růžový formulář). Příjmy jsem dostávala tedy nezdaněné, protože daň vychází 0. Musím i tak podat daňové přiznání?
Přítel, taktéž student, pracoval na dohodu o provedení práce a později na dohodu o pracovní činnosti, kde se mu strhávalo pouze zdravotní a sociální pojištění, daně ne. Tudíž mu opět vychází daň 0. Musí on podat daňové přiznání?
Předem děkuji za odpověď.
musím podávat daňové přiznání, kdy jsem přerušil živnost v květnu 2014 a od 1.1. 2014 jsem neměl v živnosti žádné evidované příjmy? Je mi pravidelně zasílán výsluhový příspěvek, který je daněný a samostatně si platím zdravotní pojištění.
Děkuji
J.T.
Moc děkuji za odpověď. ☺
Děkuji
Děkuji Vám za odpověď
daňové přiznání podávat nemusíte. Ale pokud máte např. potvrzení o zaplacených úrokách, životní pojištění, penzijní připojištění či jste dárcem krve, tak se Vám vyplatí podat si daňové přiznání.
V případě dotazů mě můžete kontaktovat na ssuchy
Ďakujem
v jednom měsící jste neměl souběh více zaměstnání, není nutné podávat přiznání.
celý rok 2014 jsem byla evidovaná na úřadu práce, pouze od září do konce roku jsem měla dohodu o provedení práce, kdy výdělek za září byl 3 600,-Kč, za říjen 3 600,-Kč, za listopad 2 400,-Kč a za prosinec 3 900,-Kč, celkem tedy 13 500,-Kč.
Je nutné podávat daňové přiznání ?
Děkuji předem za Vaši zprávu
Hana
Můžete se v případě dalšího dotazu se na mě obrátit na mail: ssuchy
v roce 2014, v měsíci květnu, jsem si založil živnostenský list. V ten stejný rok jsem 31.1.2014 živnostenský list pozastavil. Po celou dobu jsem byl zaměstnán na HPP, OSVČ jsem měl jako vedlejší. Mé zisky v podnikání byly 0 a tak se ptám, musím podat daňové přiznání?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Tobík.
príjem bol zo zamestnania na základe pracovnej zmluvy, nie z dohody. V POTVRZENÍ od zamestnávateľa je odvedená daň uvedená na riadku č. 9 - skutečné sražená záloha na daň z příjmu uvedených na ř. 2.
dělala jsem předloni finanční poradenství, ale po chvíli jsem s tím přestala. Příjmy za rok 2014 nemám, dokonce mám na papíře, kde mám mít příjmy, napsáno záporné číslo. Živnost jsem si zrušila k 1.12.2014. Musím podávat daňové přiznání?
Děkuji Helena
chtěla jsem se zeptat, zda-li musím podat daňové přiznání sama, nebo zda-li ho za mě může podat zaměstnavatel. V roce 2014 jsem měla souběžně druhý pracovní poměr na dohodu. Roční výdělek byl vyšší než 6000,-Kč.
Moc Vám děkuji za odpověď.