Když potřebujete peníze na provoz podniku rychle a na ruku

Nedaří se vám zajišťovat tok peněz, abyste bez problému financovali provoz vašeho podniku? Pokud už jste vyzkoušeli všechny možné strategie, jak řídit oběh provozního kapitálu a posílit vaše cash flow svými vlastními silami, nezbývá, než se porozhlédnout po externích zdrojích. Uvažujete-li o nebankovních úvěrech nebo factoringu, jako způsobech, jak dostat do vašeho podniku rychlé peníze, možná se vám bude hodit jejich srovnání. Najděte si ten nejvýhodnější způsob financování pro vaši firmu!

Srovnání nebankovních úvěrů pro podnikatele a factoringu

Navzdory, anebo možná právě kvůli utlumené ekonomice stoupá zájem firem o nebankovní produkty. Vyplývá to ze statistik České leasingové a finanční asociace, která za první čtvrtletí 2012 zaznamenala meziroční nárůst objemu nebankovních úvěrů pro podnikatele o 3,4% a factoringu o 2,2%. Ukázalo se tedy, že podnikatelé mají pořád větší hlad po penězích, kterými se dá pokrýt financování provozu jejich firmy (tzv. provozní kapitál), pakliže jim na to nestačí jejich vlastní tok hotovosti.

Co je to tok hotovosti, jak ho vypočítat a o čem vypovídá? Dozvíte se v článku Cash flow určuje úspěšnost podnikání.

Ideální přirozeně je provoz podniku financovat z vlastních zdrojů. Dopomůže k tomu kvalitní strategie pro řízení provozního kapitálu.

Zajímat by vás mohl také postup, jak se vyrovnat s nedostatkem finančních prostředků na provoz podniku.

Pokud není možné zajistit oběh peněz v podniku vlastními silami, podnikatelé mohou vybírat mezi několika zdroji provozního financování, v tomto článku se však budeme zabývat srovnáním těch zdrojů provozního kapitálu, které byly prezentovány ve výše uvedeném výzkum – nebankovními úvěry a factoringem.

Než se vrhneme do srovnání, který zdroj financování (nebankovní úvěry pro podnikatele vs. factoring) je výhodnější, v jakých situacích a pro koho, povězme si nejprve něco málo o těchto typech financování obecně.

 

Factoring

Princip factoringu je založen na odkupu pohledávek podnikatele nebo firmy. Pohledávky odkupuje factoringová společnost (tzv. factor), která podnikateli nebo firmě vyplatí sjednanou výši odkupovaných pohledávek (např. 80% z hodnoty pohledávky). Podnikateli nebo firmě tyto peníze „přistanou na kontu“ v okamžiku odkupu pohledávky a může s nimi tak rovnou nakládat.

Více o factoringu

Nebankovní půjčky pro podnikatele

Nebankovní úvěry, jak už jejich sám název napovídá, jsou úvěry poskytované jinými organizacemi, než jsou banky. Nejčastěji to jsou soukromé finanční společnosti. Podmínky pro získání nebankovního úvěru jsou pro podnikatele obvykle mnohem benevolentnější než u klasických bankovních úvěrů (například mnohdy ani nepožadují podnikatelovo daňové přiznání a neprověřují si ho v bankovním registru).

Přehled úvěrů pro podnikatele

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Mr. Mah Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: ( )
13.6.2018 04:10 | Odpovědět
Milan87 Trochu mě mrzí, že většina lidí mají nebankovní společnosti zařazené jako nějaké lichváře. Samozřejmě se tam někteří takoví najdou, ale když si člověk bere nebankovní půjčku od ověřené společnosti, není se čeho bát. Akorát je třeba se jasně seznámit s podmínkami atp. - výši RPSN.
14.2.2018 13:55 | Odpovědět
Milan87 zapomněl jsem dodat - osobně mám vyzkoušeno https://homepujcka.cz/druhy-pujcek/nebankovni-pujcky-bez-registru/
14.2.2018 13:56 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.