7 věcí, které mít na mysli, než se vrhnete do víru P2P

Na oltář každé novinky, se musí dát pár failů. Ani peer to peer financování toho nebude ušetřeno. Existuje minimálně sedm věcí, které byste měli mít na mysli, než se bezhlavě vrhnete do peer to peer půjček. Čtěte.

Na peer to peer půjčky dosáhnou i ti, které banka odmítla

OSVČ  mají u bank asi černý puntík nebo co. Pokud se odvážíte do své banky, které měsíčně posíláte několik desítek tisíc, ze kterých banka na úrocích profituje, a jste přitom OSVČ, většinou odejdete s nepořízenou (pokud tedy nejste ochotní odkývnout jakkoli vysokou úrokovou sazbu). Banky podnikatele na volné noze považují za výrazně rizikové osoby a dávají jim nesmyslně vysoké úroky. Vyšší, než kdyby tam přišel člověk se stejným měsíčním příjmem, ale na rozdíl od vás zaměstnaný. Nespravedlnost? Asi ano, ale spravedlnosti se v tomto případě nedovoláte ani jednoznačnými argumenty, ani přesvědčováním nebo prosbami. Za stejně rizikové banky chápou start-upy. Neschopnost dostat se k nepředraženým půjčkám trápí české podnikatele už roky a asi by i nadále trápilo nebýt P2P půjček.

 

Portály, které zprostředkovávají mezi lidmi půjčky, nijak vaši podnikatelskou současnost netrestají, pokud jste bonitní, uvítají vás se stejně otevřenou náručí, jako kohokoliv jiného.

Pokračování článku najdete v prosincovém e-magu Starting Up pro předplatitele

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:38 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.