Finanční gramotnost je nezbytností pro úspěšné podnikání (video)

Finanční gramotnost jakožto schopnost porozumění financím a schopnost s nimi zacházet je velmi důležitá pro každodenní život člověka, ale i pro podnikání. Podívejte se s námi, co by měl finančně gramotný podnikatel dělat a znát.

 

Potřeba finančního vzdělávání

Jelikož se neustále mění ekonomická situace i svět kolem, je třeba se průběžně finančně vzdělávat, rozšiřovat své kompetence ve finanční oblasti a rychle reagovat na změny.

Inspirativní knihy

O tom, že vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti může být i zábavné vás přesvědčí kniha světoznámého spisovatele Roberta Kiyosakiho Nefér výhoda, která vám pomůže pochopit, že právě finanční vzdělávání je cesta k vytvoření života, jaký si přejete pro sebe a svou rodinu.

Hra Cashflow

Pokud jste ale příznivci interaktivnějšího vzdělávání, než je četba knih, můžete si vyzkoušet zahrát na internetu Kiyosakiho hru Cashflow. Cílem této hry je osvojit si zábavnou formou myšlení lidí, kteří jsou bohatí.

Hra Cashflow je realistickým obrazem skutečného života a finančních příležitostí, na které v jeho průběhu  narážíte. Prostřednictvím této hry si uvědomíte praktický dopad vašich každodenních rozhodnutí o finančních záležitostech na váš život a identifikujete tak vaše možnosti při snaze o získání finanční nezávislosti.

Hra začíná v "krysím závodu", což je výraz, který Robert Kiyosaki vymyslel pro bezvýsledný koloběh "z domova do práce, z práce domů". Vaším herním úkolem je dostat se z tohoto začarovaného kruhu.

Na videu, které je umístěno níže, je představen podrobný návod, pomocí kterého se snadno zapojíte do hry Cashflow.

Zdroj: Vimeo (video)

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:59 | Odpovědět
Jiří 77 Nevím jestli tohle je podrobný návod vůbec jsem nic nepochopil,naví c je to v angličtině,takž e asi mám smůlu!!
26.12.2018 11:22 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.