Jak začít podnikat s málem finančních prostředků?

Pracovat na volné noze je snem mnoha lidí. Není se čemu divit, protože podnikání má mnoho výhod. Nesmíme ale zapomínat, že podnikání je spojeno s velkou zodpovědností zejména po finanční stránce.

Volba oboru podnikání aneb v čem podnikat

Ještě než se pustíte do podnikání, měli byste zvážit všechny plusy a mínusy, které se s oborem vaší vysněné práce pojí. Ne každý obor je pro podnikání vhodný a ne v každém oboru jsou začátky snadné.

Některé obory mají snazší začátky, než jiné. Příkladem může být například prodej přes internet. Založit si vlastní e-shop je v dnešní době velmi jednoduché a pro tyto účely existuje spousta e-shopových platforem, jejichž používání je snadné a cena za doménu více než přívětivá.

Prodávat přes internet lze dnes téměř cokoliv - produkty i služby. U produktů je stěžejní fungující e-shop a povědomí veřejnosti. Aby vás lidé našli, musíte si dát záležet na SEO (optimalizace pro internetové vyhledávače - pozn. red.). To je velmi důležité, protože bez správné SEO, se o vás lidé bez reklamy nedozví. Pomocníkem, který vás dostane do povědomí potencionálních zákazníků, mohou být zbožové srovnávače jako je v českém prostředí Heureka a Zboží. Další možností je PPC reklama, která cílí na zákazníky, kteří hledají váš produkt nebo službu (je tedy velmi relevantní a osloví jen ty, kteří mají o zboží/službu zájem). U PPC reklamy platíte za kliknutí - tedy návštěvu na vaší stránce, a u srovnávačů je to zase proklik do vašeho obchodu.

Když už na internetu prodáváte, neměli byste zapomenout na sociální sítě, což je velmi levný marketingový kanál, prostřednictvím kterého můžete klidně i zdarma oslovit stovky zákazníků, pokud budete publikovat zajímavý obsah.

Jak začít: Strategie přežití

Pokud vám to současná situace dovolí, je vhodné začít s podnikáním při zaměstnání. Máte tak totiž k dispozici stálý příjem a zisk, který utržíte z vašeho podnikání, můžete investovat do nákupu nového zařízení, materiálů nebo inovací vašich technologií.

V počátku je důležité snažit se vytěžit maximum z dostupných zdrojů. Do vybavení, softwaru nebo materiálu investujte jen tolik, kolik je v počátku opravdu nutné. Zbytek dokoupíte později z již vydělaných peněz.

V případě, že nabízíte služby, tak potřebujete vlastní kancelář, kde budete mít schůzky se zájemci. V počátcích podnikání může být taková kancelář velkou finanční zátěží, a proto vám nedoporučujeme volit pronájem ani koupi. Ideálním řešením je virtuální sídlo, kde máte k dispozici místnost pro schůzky, poštovní adresu a hlavně adresu sídla, která je pro založení podniku nutností.

Kde sehnat finance?

Většinou se vaše podnikání dostane do fáze, kdy budete potřebovat finanční injekci, abyste se posunuli na další úroveň. Na řadě je pátrání po zdroji financí. Kde hledat?

Máte minimálně 5 možnosti, kde sehnat finance pro svůj projekt.

  • Kdo šetří má za tři
  • Dotace
  • Crowdfunding
  • Investor / Business Angel
  • Bankovní úvěr pro startupy

Strategií šetření máte šanci se vyhnout zadlužení a úspěšně rozjet podnikání. Počítejte však s tím, že veškeré vydělané peníze investujete do svého byznysu a také s tím, že tato cesta je poměrně časově náročná.

Díky tomu, že stát (EU) podporuje růst podnikatelského prostředí a zaměstnávání pracovníků, můžete si přijít poměrně snadno k balíku peněz z dotací. Více informací o dotacích hledejte na internetu nebo úřadu práce.

Novodobý způsob financování je crowdfunding, kdy se na váš projekt složí lidé. Funguje to tak, že si zaregistruje projekt na crowdfundingové platformě a po určité časové období se snažíte přesvědčit co nejvíce lidí, že je váš projekt smysluplný a má budoucnost. Lidé, kteří budou mít o vaše služby či produkt zájem, vám přispějí a vy jim na oplátku pošlete nějakou pozornost nebo váš produkt či službu za zvýhodněnou cenu. Vyzkoušet můžete zahraniční Kickstarter, kde máte šanci oslovit mnohonásobně více lidí, než na českých portálech jako je Hithit, Pěnezozdroj nebo Startovač.

Častým zdrojem financí začínajících firem jsou investoři nebo tzv. business angels, což jsou lidé, kteří hledají startupy s potenciálem a jsou ochotni váš nápad podpořit za to, že budou mít v budoucnu podíl z vašeho zisku.

Poslední z možností, kterou vám představíme, je klasický bankovní úvěr. Banky sice nejsou ke startupům moc přívětivé, ale zdá se, že se blýská na lepší časy, protože už existují úvěry šité na míru startupům, u kterých nemusíte ručit nemovitostí. Takovým úvěrem je například Firemní úvěr Startup od České spořitelny nebo Profi úvěr Start od Komerční banky.

Autorem článku je společnost Comeflex - poskytovatel virtuálních sídel pro podnikatele a specialista na zakládání společností.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:16 | Odpovědět
Marcela Krejsova Potřebujete 100% financování?


Poskytuji výhodné finanční půjčky bez zbytečných škytavek. Nabízím finance od 50 000 do 10 500 000 Kč se splatností do 240 měsíců. Rychlý a efektivní schvalovací proces s vysokou propustností schválených aplikací. Ve vašem městě lze také uspořádat osobní schůzku k podpisu smlouvy o půjčce. Vypořádání celé půjčky do 24 hodin od podpisu smlouvy. Podrobnější informace získáte na e-mailu:
30.6.2020 06:59 | Odpovědět
Tomáš1010 V případě této problematiky bych se určitě obrátil na http://www.sidlobezlimitu.cz, kde si umíte vytvořit virtuální sídlo firmy v Praze již od 90 KČ, a to vše vyřešíte online z pohodlí domova.
16.3.2020 16:37 | Odpovědět
Christy Walton Hledáte půjčku na konsolidaci dluhu, nezajištěné půjčky, obchodní půjčky, hypoteční úvěry, půjčky na auta, studentské půjčky, osobní půjčky, rizikový kapitál atd.! Jsem soukromý věřitel, poskytuji půjčky společnostem a jednotlivcům s nízkou a přiměřenou úrokovou sazbou 2%. E-mail na adresu:
20.12.2019 00:50 | Odpovědět
půjčka z ALAIN FESTO pozdravy
Jmenuji se ADRIANA TANGUILA.
Jen abych se s vámi podělil o tento okamžik radosti.
Právě jsem obdržel půjčku 250.000 CZK od velkého České Franco obchodníka.
S ním jsem měl naprostou spokojenost.
V současné době jsem nejšťastnější žena na světě.
A to díky pouze jednomu muži.
Děkuji Bohu za to, že ho postavil na cestu.
A budu s vámi toto svědectví sdílet.
Jmenuje se Alain Festor..
Je to muž, který vždy respektuje své závazky.
A s autentickými dokumenty.
On je mužem jeho slova.
Je to jedinečné.
Pokud potřebujete půjčovat si peníze,
Žádám vás, abyste je kontaktovali.
Je to velmi efektivní muž na seznamu se spolehlivými dokumenty.
Právě jsem provedl platbu, než jsem získal svůj kredit.
Chcete-li získat více informací o tomto muži,
Kontaktujte mě e-mailem na:

Nebo kontaktujte věřitele:
DĚKUJEME

pozdravy
14.9.2019 18:42 | Odpovědět
pailkova Jmenuji se Vera Lopez, bydlím v Kalifornii ve státě United States of America, který byl podvodnou obětí tolika falešných věřitelů online od února loňského roku do ledna tohoto roku, ale děkuji svému tvůrci natolik, že se konečně usmál mě tím, že mě nasměroval na tohoto nového věřitele, který se letos na mě usmál, a nevystrašil mě a také tím, že mě neklamal ani nelhal, ale tento věřitel, jehož jméno je pan TAYLOR JOHN SANTA, mi poskytl 4% půjčku která částka je 150 000 dolarů spojených států po mém souhlasu s jejich obchodními podmínkami a jednou z důležitých věcí, které na této půjčce miluji, je to, že jsou rychle kontaktováni whatsapp: +18329000689
15.8.2019 15:02 | Odpovědět
donlabuznik Vybral bych si zkrátka takový obor ke kterému máš nějaký vztah. Když začne člověk podnikat v oboru o kterém nemá ani páru, tak ti ani těch pět milionů nepomůže. Když jsem si vybíral v čem začnu podnikat já, našel jsem si seznam volných živností na https://ideaclub.cz/media/seznam-volnych-zivnosti-obory a vybral to, co ke mě nejvíc sedí - no a myslím, že to byla dobrá taktika, protože se mi celkem daří.
31.7.2019 20:58 | Odpovědět
Markéta VA Akademie Ideální je, zvolit podnikání, kde nepotřebujete žádné velké investice. Třeba virtuální asistent může mít jen počítač a internet. Investuje jen do živnostňáku, webové stránky, případně kurzu. http://www.va-akademie.cz/co-dela-virtualni-asistent/
10.6.2019 12:02 | Odpovědět
Demel Král Zajistíme pro Vás spotřebitelský úvěr od 50 000 do 8 000 000 Kč. Prozkoumání vaší žádosti během několika hodin online, okamžité zaplacení peněz na váš účet. možnost předčasného splacení. Splatnost 6 - 360 měsíců. Pro zaměstnance, důchodce, podnikatele, klienty po insolvenci. Každý může od nás získat půjčku. Demel Král.{}
Reprezentativní příklad: 50 000 Kč / splatnost 60 měsíců / splátka 876,39 Kč / celková mzda 52 523,27 Kč.
V tomto případě postačí kopie OP a dvě poslední výplatní pásky.
Pro více informací kontaktujte: .
20.5.2019 23:59 | Odpovědět
Lenka Bolkova Dobrý den, hledáte legitimní a duveryhodný financní veritel? Potrebujete pujcku? Potrebujete naléhavou financní pomoc? Potrebujete naléhavou pujcku na splacení svých dluhu nebo potrebujete kapitálový úver na zlepšení vašeho podnikání? Nabízíme všechny typy pujcek s 3% úrokovou sazbou pro jednotlivce a firmy za jasných a srozumitelných podmínek. Dorucujeme pujcky jakékoliv cástky do jakéhokoli místa urcení, takže nás dnes kontaktujte, abyste si dnes získali okamžitý úver. Pošlete nám e-mail na adresu: () WhatsApp: {+15592017357}
14.5.2019 18:22 | Odpovědět
Juan Sebastian 50 000 Kc až 25 000 000 Kc: (Jedinecná bezkonkurencní nabídka úveru v Ceské republice) Rešíme - úcty, pujcky, konsolidaci, oddlužení, exekuci - financování podnikání, bydlení, rekonstrukce, splácení pohledávek. Stojíte za rychlým a snadným rešením financní situace od soukromé osoby s okamžitou realizací do 7 pracovních hodin. Zarucujeme duvernost, solidní vyjednávání, 100% rozlišení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18 let: zamestnance, duchodce, studenty, matky do md, dpp, nechte nám své starosti, které pro vás vyrešíme na
14.5.2019 18:21 | Odpovědět
DALIBOR888 Nejelšpí je si vybrat takový obor, který do začátku zas až tolik financní nepořebuje, já jsem se dost inspiroval na https://ideaclub.cz/media/jak-vybrat-v-cem-zacit-podnikat-7-tipu-jak-na-to a uvědomil si, že jsem celkem manuálně zručný. Už skoro rok tak dělám hodinového manžela.
13.5.2019 23:48 | Odpovědět
GEORGE KENNETH Všimněte si všem .. Potřebujete financování? Potřebujete půjčku pro vaše podnikání nebo osobní potřeby? Nabízíme všechny druhy půjček jednotlivcům nebo firmě bez ohledu na vaše stávající kreditní skóre. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat pro další informace zkusit a váš život nezůstane finančně stejný :: kontaktujte nás emailem:

Nabízíme také následující druhy úvěrů Osobní půjčky (garantované a nezajištěné) Komerční úvěry (pojištění a nezajištěné) Úvěry pro velké společnosti. Konsolidační úvěr - program financování s nízkou nebo nulovou měnou k dispozici ve výši 3%.Děkuji vám a Bůh vám žehná.
kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu:
8.1.2019 16:44 | Odpovědět
ERICA BRADDOCK Já jsem ERICA BRADDOCK Chci se podělit o pozoruhodné svědectví o tom, jak jsem získal úvěr ve výši 580,000 ck prostřednictvím investice GEORGE KENNETH na úvěr. pokud máte zájem o úvěr kontakt přes e-mail:

()
26.11.2018 17:29 | Odpovědět
ERICA BRADDOCK Já jsem ERICA BRADDOCK Chci se podělit o pozoruhodné svědectví o tom, jak jsem získal úvěr ve výši 580,000 ck prostřednictvím investice GEORGE KENNETH na úvěr. pokud máte zájem o úvěr kontakt přes e-mail:()
26.11.2018 17:27 | Odpovědět
María José Get rich today and take the risk of transforming your own life.Try and get an ATM card blank today (CLIFFORD JACKSON) of and be among the lucky ones who are benefiting from this card. This ATM card in white set is capable of hacking into any ATM anywhere in the world. I have to know about this ATM card when I was looking for work online about a month ago..It has really changed my life forever and now I can say I'm rich because I am a living testimony. The less money I get in a day with this card is $ 8,000.Every now and then keep pumping money into my account. Although illegal, there is no risk of being caught, as it is programmed so that it can not track, but also has a technique that makes it impossible for the CCTV to detect you..For details on how to get yours today, email hackers: ​​
13.6.2018 16:48 | Odpovědět
Jean Carlos Potřebujete půjčku k zahájení podnikání nebo placení účtů a korporátních finančních prostředků na nemovitosti a jakékoliv financování podnikání. ( nebo Whatsapp +16234044993 ) Nabízíme také půjčky jednotlivcům, firmám a právnickým osobám při 3% úrokové sazbě. Poskytujeme úvěr těm vážným lidem, kteří mají zájem o půjčku, pokud máte zájem, kontaktujte tento e-mail: nebo Whatsapp +16234044993
10.4.2018 02:31 | Odpovědět
oceanicfinance Potřebujete půjčku na zaplacení účtů? Potřebujete půjčku k zahájení podnikání? nabízíme všechny druhy půjček, pokud máte zájem získat skutečný úvěr za levnější úrokovou sazbu ve výši 3% jednoduše kontaktujte:

Email:
webové stránky: https://oceanicfinancialhome.wordpress.com
Whatsapp: +1 (267)725-7570

Panu Kellie Wilsonové
11.3.2018 13:21 | Odpovědět
KamilMicl Kdo přemýšlí nad bankovní půjčkou, tady jsem našel celkem slušný přehled kolik a s jakými podmínkami podnikatelům kdo půjčuje http://www.netzin.cz/i-zacinajici-podnikatel-si-muze-pujcit
22.2.2018 19:34 | Odpovědět
DanielG Pokud by někoho zajímalo, jak se k podnikání dostaly některé zajímavé osobnosti e-commerce, tak zde je rozhovor nejen o jejich začátcích: https://byznyslab.cz/rozhovor-s-podnikateli/
20.11.2017 17:21 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.