Jaké služby nabízí banky podnikatelům

Připravili jsme pro vás přehled dostupných služeb pro podnikatele, které nabízí největší banky v ČR. Jednotlivé nabídky pro podnikatele se u velkých bank téměř neliší, rozdílné jsou především ceny za jednotlivé služby i konkrétní podmínky.

Bankovní služby pro podnikatele

Bankovní sektor je v České republice široký. Každá banka nabízí široký sortiment služeb a produktů pro podnikatele. Zde platí, čím větší banka, tím více služeb.

Bankovní účet pro podnikatele

Pokud podnikáte, většinou máte možnost si vybrat z účtů pro podnikatele podle vašich možností. Některé banky nabízí jen jeden druh podnikatelského účtu, jiné mají širší nabídku. Záleží především na velikosti vaší firmy, jaké představy máte o platební kartě, možnostech internetového bankovnictví i jiných podmínkách a službách. Také bankovní poplatky za účet jsou různé, rozhodující bývá právě šíře doplňkových služeb k účtu.

Některé banky nabízí také speciální účty pro začínající podnikatele, např. Komerční banka její účet Efekt Start. Možné jsou také účty v cizí měně, které někteří podnikatelé mohou také potřebovat.

Úvěry a půjčky

Při podnikání se můžete dostat do situace, kdy budete mít nedostatek financí nebo budete potřebovat financovat najednou velkou částku. V těchto situacích vám bankovní ústavy mohou nabídnout podnikatelské úvěry, povolená přečerpání účtu (kontokorent) i další úvěrové produkty.

Podle výše potřebných financí i účelu, pro který půjčku budete potřebovat, existují u bank nejrůznější druhy úvěrů, půjček i jiných speciálních produktů. Většina bank nabízí produkty na financování provozu firmy či pro investování. Dostupné jsou pro podnikatele také bankovní záruky, které se mohou hodit při získávání dotací z EU.

 

Některé banky nabízejí také speciální produkty, které jsou zaměřené např. na financování franchisingového podnikání, nákupu nemovitosti či půdy.

Zhodnocení peněz – investování

Naopak pokud jste v situaci, kdy máte naspořené peníze a chcete využít jejich potenciál, nabízí vám banky určité produkty určené ke spoření či investování. Pro váš výběr bude důležité, jakou míru rizika jste ochotni přijmout a jakou výši zhodnocení preferujete. Samozřejmě čím větší riziko podstupujete, tím vyšší zisk můžete mít.

K variantám s nižším rizikem patří například penzijní připojištění, termínovaný účet či termínovaný vklad s individuální úrokovou sazbou. Naopak k nabídkám s vysokým zhodnocením patří správa aktiv, obchody s akciemi na burze cenných papírů nebo třeba podílové fondy. K dalším možnostem, které banky na českém trhu nabízejí, jsou i obchody s pokladničními poukázkami, investice do dluhopisů či podnikové směnky.

Zajištění rizika

Někdy je potřeba zajistit kurzové či úrokové riziko. U úrokového rizika můžete volit např. dohody u úrokového swapu či FRA (Forvard Rate Agreement). Třetí možností je úroková opce, kdy omezíte svá finanční rizika spojená s vývojem úroků. Pokud se dostanete do situace, kdy budete potřebovat zajistit kurzové riziko, existuje opět více možností, které vám k zajištění rizika pomohou: měnový swap, měnový spot, měnový forvard či měnová opce.

Speciální platby od zákazníků

Většina bank také nabízí obchodníkům možnost vlastnit v prodejních místech bankovní terminály, které umožňují placení prostřednictvím platebních karet či vybírat hotovost na pokladně.  Naopak pro obchodníky na internetu je dobré zase využít přímé bankovnictví některé banky (Např. KB – Mojeplatba), které umožňuje přijímat bezhotovostní platby při nákupu zboží nebo při placení služeb na internetu.

Benefity pro zaměstnance

Velké banky nabízí různé programy pro firmy a jejich zaměstnance. Při dohodě s bankou plynou výhody pro zaměstnance i zaměstnavatele. Většinou se benefity týkají nějakého typu pojištění (penzijní připojištění a životní pojištění) či výhod, pokud zaměstnanci využívají bankovního účtu u stejné banky jako zaměstnavatel. 

Pojištění

Největší bankovní společnosti nabízí také několik druhů pojištění. Pojistit můžete buď své finance, tedy chránit se před následky ztráty, odcizení a zneužití služebních platebních karet či krádeže hotovosti, nebo lze pojistit osoby. V případě, že vlastníte účet u banky, můžete např. zvolit úrazové pojištění. V případě úmrtí následkem úrazu, tak vaši pozůstalí dostanou určitý finanční obnos a také jim dlouhodobě bude hrazen příjem z vašeho podnikání. Pojištění nabízí na českém trhu např. Komerční banka.

Více o pojištění pro podnikatele.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 04:00 | Odpovědět
Jitka O. Budete psát i o záložnách? Já jsem podnikatelka a zřídila jsem si termínovaný vklad u
16.1.2017 06:22 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.