Peníze na podnikání: Byznys stáž za hranicemi

Jistě znáte Erasmus coby projekt dotovaný Evropskou unií zprostředkovávající vysokoškolským studentům studijní pobyt v zahraničí. Věděli jste ale, že se Erasmu můžete zúčastnit i jako začínající podnikatel?

Erasmus for Young Entrepreneurs je projekt, který byl v ČR spuštěn v roce 2013 a umožňuje mladým (nemyšleno věkově, protože tento projekt není věkově limitovaný) podnikatelům vycestovat do zahraničí, kde získají zkušenosti od ostřílených podnikatelů, u kterých žijí a pracují po dobu 1 až 6 měsíců. Pobyt je možné rozdělit na několik časových úseků. Nejkratší úsek může trvat týden.

Program je určen pro začínající podnikatele, kteří podnikají nejdéle po dobu 3 let a není limitován věkem ani oborem podnikání. Dalším předpokladem pro účast v programu je, že jste pevně odhodláni zahájit podnikání na základě realizovatelného podnikatelského záměru.

Pro účast v projektu musíte mít trvalý pobyt v jedné z účastnických zemí, mít konkrétní projekt nebo nápad, který je součástí podnikatelského záměru, motivaci spolupracovat v rámci pobytu se zkušeným podnikatelem z jiné účastnické země, být připraven přispívat k rozvoji podniku hostitelského podnikatele a poskytnout své schopnosti a znalosti, a být ochoten v případě potřeby přispět k financování svého Erasmus pobytu.

 

Pobyt v členské zemi je částečně hrazen Evropskou unií, přičemž výše příspěvku se liší podle cílové destinace a pohybuje se v rozmezí od 530 € (Albánie) až po 1100 € (Dánsko, Norsko) na měsíc.

Registrovat se do projektu můžete na této adrese, ale je potřeba, abyste měli vytvořený účet ECAS, zpracovaný životopis (nejlépe ve formě Europass) a hotový kompletní podnikatelský záměr. Podávání přihlášek do projektu není časově omezeno, takže se nemusíte bát, že byste to nestihli.

Příběhy účastníků

První Čech, který se projektu zúčastnil, se jmenuje Aleš Boček. Aleš podniká v carpoolingu, neboli sdílení aut.

 

Pokračování článku o byznys stáži čtěte ZDARMA v e-magu Starting Up:

Foto: Facebook Erasmus for Young Entrpreneurs

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:41 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.