Už máte své peníze na podnikání od ČMZRB?

Začátek podnikání je náročný je zejména po finanční a psychické stránce. S psychickou zátěží si musíte poradit sami, s obstaráním peněz na podnikání vám může pomoci Českomoravská záruční a rozvojová banka. Využijte možnosti získat zvýhodněné úvěry na podnikání nebo bankovní záruky pro vaše podnikatelské úvěry.

Programy finanční podpory ČMZRB pro podnikatele

Pokud jste začínající podnikatel a hledáte finanční výpomoc u nějaké banky, počítejte raději s odmítnutím. Každý člověk pohybující se v bankovnictví vám řekne, že získat od banky úvěr jako začínající podnikatel je téměř nemožné. I kdybyste měli napsaný sebelepší podnikatelský plán, ještě nemáte záruku, že vám banka poskytne půjčku – nejste pro ni totiž příliš výnosná investice a s vaším podnikáním je spojena spousta rizik.

Pokud si ale říkáte, že za zkoušku nic nedáte, poradíme vám, jak zpracovat podnikatelský plán pro banku a na co se připravit při jednání o podnikatelském úvěru.

 

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (dále jen ČMZRB) není úplně obyčejná banka. Jedná se o tzv. rozvojovou banku České republiky, která v souladu se záměry hospodářské politiky pomáhá v rozvoji infrastruktury a ekonomiky prostřednictvím poskytování bankovních záruk a zvýhodněných úvěrů pro podnikatele. ČMZRB nabízí půjčky podnikatelům, majícím sídlo nebo podnikatelský záměr výhradně na území ČR.

V roce 2014 vám může ČMZRB nabídnout tyto podpůrné programy:

  • INOSTART – zvýhodněné záruky k úvěrům získaným u České spořitelny
  • REVIT – zvýhodněné úvěry pro malé podnikatele v Moravskoslezském kraji
  • Zvýhodněné regionální úvěry v Jihočeském kraji
  • M-záruka – záruky za úvěry pro malé podnikatele

INOSTART

Program byl spuštěn nejprve jen na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje, ale od 2. května 2014 byl rozšířen na celé území České republiky a využít jej mohou nejen malí podnikatelé, jak tomu bylo doposud, ale i podnikatelé střední velikosti, tzn. firmy do 250 zaměstnanců.

V rámci programu INOSTART jsou poskytovány zvýhodněné záruky k úvěrům získaným u České spořitelny, a. s., které jsou určeny k realizaci inovativních projektů. Zvýhodněné záruky jsou ve výši až 60 % jistiny úvěru s maximální dobou ručení 5 let.

Výše poskytnutého úvěru se může pohybovat v rozmezí 0, 5 – 15 mil. Kč, maximální doba splatnosti úvěru je 5 let, přičemž existuje možnost odkladu splátek jistiny až o 3 roky. Úvěr musí být určen na financování hmotného i nehmotného majetku nebo na pokrytí provozních nákladů projektu. Další změnou v programu je možnost využít poradenské služby v České spořitelně ještě před uzavřením úvěrové smlouvy.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:49 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.