Vše o leasingu

S pojmem leasing se setkáváme velmi často. Připravili jsme pro vás přehled základních pojmů, které se k němu vztahují.

Pojištění u leasingu

Všechny leasingové společnosti vyžadují, aby byl vůz havarijně pojištěn. Požadavky na maximální výši spoluúčasti se různí podle leasingové společnosti. Sjednat a zaplatit pojištění odpovědnosti (tzv. povinné ručení) je povinností majitele vozu. Po dohodě může během leasingu uzavřít smlouvu o pojištění leasingová společnost jako vlastník vozidla nebo vy jako pojistník.

Leasing a DPH

Leasingové financování je výhodné pro podnikatele právě proto, že si leasingové společnosti mohou DPH 19% u auta odečíst z ceny vozu, což snižuje Vámi zaplacené úroky. Také máte možnost vrácení DPH, ale to se vám vrací postupně, ne jako u úvěru, kdy vám vrátí celé DPH najednou.

Řádné ukončení leasingové smlouvy

Leasingová smlouva končí uplynutím sjednané doby trvání leasingu. Pokud uhradí příjemce veškeré závazky z leasingové smlouvy, vznikne mu právo na nabytí předmětu leasingu - v tomto případě automobilu. Vlastnické právo přejde na příjemce v den následující po uplynutí sjednané doby trvání leasingu.

Po zaplacení všech závazků a vrácení potvrzených kupních smluv je bývalému příjemci leasingu zaslány následující dokumenty

  • protokol o ukončení leasingové smlouvy,
  • kupní smlouva,
  • případně technický průkaz a plná moc.

Leasingové společnosti

Mezi finančně nejsilnější leasingové společnosti v České republice patří Unicredit Leasing, ČSOB Leasing, GE Money Auto, ŠkoFIN a Leasing České Spořitelny. Většina z nich také nabízí velmi kvalitní služby, o čemž svědčí jejich více než 50%-ní podíl na trhu.

Jak vybrat leasingovou společnost

Při výběru leasingové společnosti byste měli brát v úvahu tyto 3 faktory:

Silné finanční zázemí

Určitě se vyplatí spolupracovat s renomovanou leasingovou společností, která má silné finanční zázemí. Zbankrotuje-li Vaše leasingová společnost, s největší pravděpodobností přijdete o „svůj“ automobil, i když platíte bezproblémově. Vůz je totiž po dobu splácení leasingu majetkem leasingové společnosti.

Cenové srovnání

Je přirozené vybrat si tu levnější nabídku. Pomůže např. leasingový koeficient.

 

Doplňkové služby

Důležité jsou také doplňkové služby, jako je možnost předčasného ukončení leasingové smlouvy, výběru pojišťovny, individuálního pojištění, delší doby financování, nepravidelného splácení apod.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Anton Andel Potřebuješ půjčku? Půjčka na splacení vašeho dluhu nebo splácení účtů nebo zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vašeho projektu? Nabízíme garantované půjčky v jakékoli výši s úrokovou sazbou 2%. Můžete požádat o půjčku od 50 000 do 8 000 000 Kč. Naše půjčky jsou snadné a rychlé. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte půjčku, kterou potřebujete. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce nás kontaktujte na:

E-mail:
18.9.2020 01:00 | Odpovědět
DALIBOR888 U leasingu je podle mě nejdůležitější havarijní pojištění. Nerad bych totiž splácel auto, které jsem už někde naboural a nemám na jeho opravu. Proto jsem si jej sjednal přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni a jezdím v klidu.
26.2.2020 20:13 | Odpovědět
Romana Jana Nabídka pujcky mezi jednotlivci za 72 hodin Jsme ochotni pujcit s úrokovou sazbou 3%, nabízíme pujcky komercním a soukromým organizacím v rozsahu od 50 000 do 50 000 000 v období od 1 do 30 let, nabízíme S úverem s nízkou úrokovou sazbou a bez kreditní kontroly nabízíme osobní pujcky, pujcky na konsolidaci dluhu, rizikový kapitál, komercní pujcky, studentské pujcky, úvery na bydlení. "uvedte výši potrebného úveru a trvání, které si mužete dovolit, jsme dobre certifikováni a registrováni, naše pujcky jsou dobre pojišteny pro maximální bezpecnost, což je naše nejvyšší priorita.:
17.12.2019 07:16 | Odpovědět
Romana Jana Nabízím vám výhodný financní úver pro celou Ceskou republiku s rychlým vyrízením už do 24 hodin vcetne vyplacení financí. Mužete žádat o úver od 50.000 Kc až do 50.000.000 Kc. Splatnost tohoto úveru se dá nastavit až na 240 mesícu. Rychlý a efektivní schvalovací proces s velkou pruchodností schválených žádostí. Tento úver mužete využít na cokoliv budete potrebovat. Víc informací získáte na emailu:
6.12.2019 19:44 | Odpovědět
Lenka Bolkova Půjčky do 24 hodin pro celou zemi.
Soukromá úvěrová společnost je otevřena 24 hodin, 7 dní v týdnu. Poskytneme půjčky online až 500 tisíc až 300 měsíců rychle a bez zbytečných formalit, nebo dokonce bez opuštění vašeho domova. Splátky od 350, vše, co potřebujete, je výpis zisku nebo výpis z účtu, zcela online - zákazník obdrží peníze i za 1 hodinu!
nebo WhatsApp: +420608987486

Půjčky do 24 hodin pro všechny Cz
Máme pro vás nejnovější nabídky půjček 24/7. Pokud uvažujete o uzavření první nebo nové půjčky online, ale nevíte, kterou zvolit, je dobré použít ověřený zdroj. Podívejte se na námi nabízené půjčky e-mailem: nebo WhatsApp: +420608987486, 7 dní v týdnu a odešlete žádost.
26.10.2019 11:42 | Odpovědět
peter lucky Rychlá online půjčka od 50000 do 3 000 000 Kč pro české občany. Splatnost od 1 dne do 84 měsíců. Žádost o půjčku není závazná. Požadavky: OP, pevný příjem, bankovní účet, e-mail a mobilní telefon. Lidé s nižšími příjmy mohou požádat o půjčku.
23.10.2019 00:06 | Odpovědět
sopuch Finanční zajištění až 11.500.000,- Kč
Nabízím výhodné finanční úvěry za soukromých zdrojů až do 11.500.000,- Kč bez účelu použití. Úvěrem můžete vyplatit vaše tíživé dluhy a zlepšit vaší finanční situaci. Individuální přístup ke každé žádosti díky čemu může úvěr získat téměř každý žadatel. Nízká úroková sazba a výhodné podmínky poskytnutí pro každého žadatele. Zcela zdarma a nezávazně můžete o úvěr žádat na emailu: whatsapp +420723453979
17.10.2019 11:30 | Odpovědět
Pavlina Vavrusova potrebujete financní pomoc? kontaktujte nás dnes s nápovedou na whatsapp: +18329000689
17.7.2019 08:56 | Odpovědět
Lenka Bolkova Úver ponuka peňazí medzi obzvlášť pre Slovensko

Ja som hlavne finančné. Som úverov medzi jednotlivcami ľuďom v ťažkostiach, finančné a schopní splácať sumu požičal. Moje podmienky pôžičky sú jednoduché a dobre definované. Mám dôležitú kapitálu, ktorá môže poskytnúť pôžičku jednotlivcov a lehoty budú stanovené podľa váš mesačný rozpočet. Ak máte projekty, alebo ak ste vo finančných ťažkostiach môžete ma kontaktovať mailom čo najskôr s čiastkou trvanie a vaše pripravení s vedomím, že môj úroková sadzba je 3%.

E-mail:
27.6.2019 16:56 | Odpovědět
Kristyna Vojkovska finanční pomoc investorům a jednotlivcům
17.5.2019 10:11 | Odpovědět
petr paulina potrebujete financní pomoc? kontaktujte nás dnes s nápovedou na whatsapp: +17372105683
19.3.2019 09:06 | Odpovědět
Libor Kovář Hlavně bacha od koho si leasing berete.
Pokud například nakupujete auto od AAA, nenechte se do ničeho tlačit. A možná tam raději ani auto nekupujte...
Leasingy určitě jedině od banky, ideálně té své, pokud je to vůbec možné.
Já mám odsud: https://www.gemoney.cz/lide a kupodivu, na to, jaký je GE moloch, jsem celkem spokojenej.
Ale (skoro) jakákoliv banka je lepší než nějaký náhodný leasing od autobazaru.
25.8.2014 16:11 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.