Jak vybrat povinné ručení – srovnání cen povinného ručení

Možností, kde si sjednat povinné ručení je hned několik. Víte, jak se orientovat v nabídce pojišťoven a podle jakých kritérií zvolit povinné ručení? Pomůžeme vám vybrat povinné ručení na míru vašim potřebám.

Výběr povinného ručení

Důležitou roli hraje cena povinného ručení

Velmi důležitou roli při výběru povinného ručení hraje určitě cena povinného ručení.

Hlavním kritériem pro stanovení sazeb povinného ručení u všech pojišťoven je

  • druh vozidla (osobní vozidlo, nákladní vozidlo apod.),
  • objem motoru,
  • průběh předchozího pojištění (pro stanovení slevy – bonusu nebo přirážky – malusu),
  • účel, ke kterému je vozidlo používáno (běžný provoz, podnikání).

Některé pojišťovny přihlížejí při stanovení cen povinného ručení i ke

  • stáří vozu,
  • výkonu vozu,
  • věku pojistníka,
  • bydlišti pojistníka
  • a také zda se jedná o soukromou osobu nebo podnikatele.

Jiné pojišťovny zvýhodňují držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a také lékaře.

Rozsah asistenčních služeb spolurozhoduje o výběru povinného ručení

Důležitý je také rozsah asistenčních služeb k povinnému ručení, i ten se u jednotlivých pojišťoven liší. Ne všechny úkony jsou úplně zdarma a existuje řada časových i cenových limitů.

Jak srovnat ceny povinného ručení? Pomůže kalkulátor povinného ručení

Z výše uvedeného je zjevné, že je velmi obtížné, ne-li nemožné, porovnat pojišťovny a jejich nabídky povinného ručení „obíháním kamenných“ poboček pojišťoven. V současnosti však existují specializované portály o povinném ručení, kde si můžete cenové porovnání pojišťoven, resp. jejich nabídek, provést velmi rychle a jednoduše po zadání údajů o vozidle a pojistníkovi do kalkulátoru.

V kalkulátoru jsou všechna kritéria pojišťoven zohledněna, takže získáte cenové porovnání, většinou seřazené od nejlevnější nabídky po nejdražší. Samozřejmostí je také možnost rovnou pojistnou smlouvu uzavřít i s využitím různých akčních slev, internetových slev a se započtením bonusů za předchozí bezeškodní průběh pojištění. V případě, že jste již měli nějakou pojistnou událost, tzn. že za vás pojišťovna uhradila vzniklou škodu, bude vám bonus snížen (opět zohledněno přímo v kalkulátoru).,/p>

 

Tento způsob výběru povinného ručení vám šetří čas i peníze, z pohodlí svého domova či kanceláře se vlastně můžete informovat o povinném ručení všech pojišťoven a přitom nemusíte nikam chodit.

Srovnávače či kalkulátory povinného ručení jednoduše vyhledáte na Internetu například zadáním "srovnání povinného ručení" do vyhledávače.

Zároveň se můžete kdykoli (telefonicky či mailem) obrátit na pracovníky portálu, kteří vám rádi pomohou nejenom s vyplněním online formuláře, ale i s případnými změnami (SPZ, změna adresy apod.) či výpovědí pojistné smlouvy.

Zdroj: PFP s.r.o.

Diskuze k článku

Přidat komentář
xaVY Zakládám firmu na kamionovou dopravu a zařizování povinného ručení pro nákladní automobil je pro mě trošku novinka. Na https://kralmotoru.cz/media/povinne-ruceni-nakladnich-vozidel jsem četl, že k příhlášení je potřeba asi tak 10 věcí, je to tedy o něco složitější, než u klasického osobního automobilu že?
26.2.2020 21:37 | Odpovědět
valerie89 Já jsem ke srovnání povinného ručení použila stránku https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni a musím říct, že to byl rozhodně dobrý krok. Podařilo se mi totiž srazit cenu mého povinného ručení téměř o třetinu oproti tomu předchozímu, takže je moje úspora značná.
23.10.2019 23:11 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.