Affiliate marketing jako skvělý zdroj příjmů pro začínající online podnikatele

Na affiliatu se dá založit vlastní byznys. Důkaz následuje.

Spousta z vás již pravděpodobně slyšela o tom co affiliate marketing je a jak funguje. Pouze pro pořádek zde shrnu základní fakta. Jedná se o systém, který je založený na propagaci určitého druhu produktu nebo služby prostřednictví affiliate partnerů, kteří za uskutečněné prodeje dostanou smluvenou provizi. V podstatě to znamená to, že firmy dají část marže partnerům za to, že jim přivedou zákazníky. Tento systém je jak pro firmy, tak i pro partnery velice výhodný a je tedy založený na tzv. win-win modelu.

 

Proto, abyste mohli dělat úspěšně affiliate marketing je nutné, abyste si uvědomili, že je to podnikání jako každé jiné. Budete se muset hodně učit a zkoušet nové věci, abyste se prosadili. Není to tedy úplně zadarmo, jak bývá mnohdy scestně tvrzeno. Pokud budete mít jasno, že tomuto druhu podnikání chcete věnovat svůj čas a chcete se ho naučit, tak je na řadě vybrat si, v jaké oblasti a pro koho ho vlastně budete dělat.

V jakém oboru affiliate marketing dělat?

Volbu oblasti, ve které budete affiliate marketing dělat, považuji za velice důležitou a je nutné dát pozor na několik věcí. Vždy v začátcích zvolte oblast, ke které máte blízko. Tzn. pokud vás baví četba, tak si vyberte segment prodeje knih. Pokud vás baví posilování, tak si vyberte například segment doplňků stravy apod. Díky tomu nebudete začínat úplně od nuly. Již totiž máte z dané oblasti určité znalosti, které můžete použít.

Pokračování najdete v květnovém e-magu Starting Up

o autorovi pichlik
Milan Pichlík

Autor studuje ZČU v Plzni na Fakultě elektrotechniky. Provozuje e-shop na bázi přeposílání objednávek a vlastní několik desítek affiliate webů zaměřených na módu a zdravý životní styl. V poslední době také školí na téma affiliate katalogů a přednáší na konferencích.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.