Jak najít perspektivní podnikatelský nápad

Následující článek obsahuje doporučení, která mohou být užitečná, pokud hledáte podnikatelský nápad. Mohou vás inspirovat v tom, kde hledat nápad na podnikání a současně vám pomohou vytvářet si reálný pohled na vaše podnikatelské záměry. Jednotlivá doporučení doprovázejí skutečné příklady.

Kde hledat příležitosti k podnikání

1 Jednoduché nápady na podnikání – to je ono!

Úspěšné malé podniky jsou založeny zpravidla na překvapivě jednoduché ústřední myšlence → nehledejte složité věci

Nevěříte?

Jeden ze začínajících podnikatelů měl zkušenosti se sítotiskem – velmi jednoduchý a primitivní způsob tisku, který ovládá spousta lidí, kteří v oboru začali podnikat a soutěží o kolik haléřů levněji pro své zákazníky budou tisknout. Tento začínající podnikatel se rozhodl vybudovat tiskárnu zaměřenou na tisk samolepicích štítků, nejen okrasných a reklamních, ale i popisky ke strojům apod., daří se mu velmi dobře a postupnou specializací dosáhl postavení, kdy mu lze jen těžce konkurovat.

 

Jiný začínající podnikatel se rozhodl vykupovat od podniků technologický plastový a pryžový odpad, drtí ho, barví a vyváží do zahraničí k dalšímu zpracování. Jak jednoduché a zároveň prosperující.

Další začínající podnikatel založil své podnikání na zjištění, že na trhu není výrobce plastových pytlů schopný dodávat menší balení, případně dle požadavků potištěné menší množství kusů. Zakoupil starší svářecí stroj na plastové folie a nekonečný rukáv z plastové folie a začal pytle vyrábět a zajišťovat potisk.

2 Podnikatelské předpoklady vám otevřou dveře

Stavějte především na svém vzdělání, svých znalostech, zkušenostech a dosavadní praxi

Nemusí to být vždy pouze výsledky školního vzdělání a praxe ze zaměstnání. Lidé mají velmi často vysoce profesionální znalosti a zkušenosti v oblasti svých koníčků a zálib, případně mají ve svém okolí někoho odborně zdatného, kdo však nemá podnikatelské a manažerské dovednosti.

Nevěříte?

Začínající podnikatel byl člověk, jehož koníčkem bylo kamerování a filmování, dlouhá léta pracoval v odborných kroužcích, točil amatérské filmy, absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů v této oblasti, když přišel o práci, založil si firmu na tvorbu krátkých filmů – reklamní šoty pro podniky, sportovní záznamy, profesionální rodinné záznamy apod.

Začínající podnikatelka měla za koníček léčivé byliny, po ztrátě zaměstnání si založila vlastní prodejnu léčivých bylin a léčivých doplňků. 

Nápad na podnikání přesně pro vás

Nabízíme vám pomoc při hledání nápadu na podnikání:

Databáze nápadů na podnikání

Více než 200 podnikatelských nápadů
s podrobným návodem, jak je realizovat.

3 měsíční přístup stojí 399 Kč vč. DPH

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Na 12-ti stranách je přesně zachycen postup hledání a rozpracování životaschopného nápadu na podnikání do podoby záměru.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Napad titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.