Nápad na podnikání: Chybička se vloudila

Zoufalství vede hledače nápadu na podnikání do propasti, ve které už nenávratně zmizelo mnoho předchůdců. Nechali se zlákat tu vidinou snadného byznysu, tu kvůli myšlenkám na nejnižší cenu, tam je vtáhla touha mít něco, co nikdo jiný na světě nemá a neprodává. A ještě jeden typ nešťastníka v tomto příběhu s neslavným koncem figuruje – dal se na šikmou plochu a podnikání neustál. Jak se nestát dalším v řadě? Výmluva ve stylu „chybička se vloudila“ vám čas, peníze ani energii, kterou do nápadů bez špetky perspektivy vložíte, nevrátí.

Čemu se obloukem vyhnout, když hledáte nápad na podnikání?

Myšlenky na nízkou cenu

Nespoléhejte, že vaší jedinou konkurenční výhodou bude nižší cena. Případné úspory peněz je potřeba dosáhnout „chytrým“ podnikatelským konceptem a ne prostým snižováním nákladů, které nevyhnutelně vede k cenové válce a později k likvidaci firem na trhu včetně té vaší a můžu vás ujistit, že to odskáčete, jako jedni z prvních. Firmy s nulovou historií, žádnou zákaznickou komunitou, vymeteným bankovním kontem a neznatelnou značkou se nemají v tvrdém konkurenčním boji o co opřít.

Touha mít něco, co nikdo nemá

Na začátku tématu jsem to už nakousla, ale protože opakování je matka moudrosti a prozatím vychází naneštěstí z boje s tímto mýtem poražena, nedá mi to nezopakovat, že nápad nemusí být ani zcela originální, ani hi-tech, ani to nemusí být technologická novinka. Dobrý nápad v sobě skrývá chytré řešení (pro vás i zákazníky zároveň), ne nezbytně inovativní. Když vymyslíte výhodu, která vás odliší od ostatních podnikatelů z oboru, takzvanou a všude proklamovanou přidanou hodnotu, a prodáte za slušné peníze ji zákazníkovi, máte vyhráno.

 

Šikmá plocha

Zaměřujte se na rostoucí trhy, ne ty ve stagnaci či dokonce poklesu. Stagnující a klesající trhy předznamenávají úbytek zákazníků a s tím zisků, což je vysoce nevhodná chvíle pro vstup na trh (pokud nemáte něco zcela převratného).

Další články o nápadech na podnikání čtěte ZDARMA
v e-magu Starting Up:

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.