Nápad na podnikání: Kdo hledá, najde

Inspirace je všude spousta. Možná jste byli doteď zaslepení, ale chce to jen trochu snahy, z bezcílného toulání po netu udělat hon za nápady, a buďte si jistí, že zanedlouho na vás začnou odevšad vykukovat nápady, které můžete zužitkovat pro svůj byznys. Na některých místech obzvláště. Pojďme se podívat, kde jsou ty země zaslíbené nápadům na podnikání.

500.co

Na této adrese sídlí moderní investiční společnost, která dává peníze projektům napříč zeměmi. Investovali do více než 500 projektů a všechny z nich hezky prezentují na webu, kde se můžete porozhlédnout a inspirovat.

Inkubátory v USA

Inkubátory jsou dnes už všude. Nikde jich ale není více, než na jejich rodné hroudě – ve spojených státech. Mapa inkubátorů vykresluje 20 nejzajímavějších. Stačí pár kliků a otevře se vám truhlice plná nápadů, které teď v Americe frčí.

Entrepreneur.com

Americký portál věnovaný problematice start-upů a podnikání. Skrývá v sobě skoro tisícovku nápadů v Business Idea Center.

Springwise.com

V placené sekci Springwise.com je k dispozici 6 tisíc nápadů. Pokud nemáte na přístup v ceně 30 liber, přihlaste se alespoň k newsletteru – získáte tak  3 tipy denně zdarma přímo do vašeho mailboxu.

Google Trends

Google trends vám nenaservírují přímo konkrétní nápady, zato vám ale ukážou aktuální trendy v tom, co lidé vyhledávají. V rámci pořekadla „chytrému napověz…“ jen doplním, že po čem je poptávka, tam by měl být prostor i pro nabídku. Mezi desítkami statistik to může být pátrání jako po jehle v kupce sena, ale odměna za to, že byste zachytili ještě úplně v zárodku trend, který bude diktovat směr byznysu, je hodně sladká.

 

ESPACENET

ESPACENET je celosvětová patentová databáze, která vám umožní vyhledávat v tisících, již patentovaných technických řešení.  Pokud jste technický typ a ve stejném duchu chcete mít i svůj byznys, stačí se zalistovat a vybrat si v tomto obřím velkoobchodu know-how, na kterém založíte svůj byznys.

Další články čtěte ZDARMA v e-magu Starting Up:

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.