Nápady na podnikání, ve kterých se v roce 2013 vyplatí začít podnikat

Najít podnikatelský nápad, který by stál za to, je stále těžší a těžší. V prospěch nemluví ani aktuální snížení tržeb obchodníků, které lze pozorovat ve všech odvětvích, a které je následkem toho, že lidé prostě šetří. Co vám ale může o pravou podnikatelskou příležitost pomoci zavadit, jsou stále se měnící potřeby lidí. Napovíme vám, v jakých oborech se vyplatí podnikat v roce 2013.

Přestože je trh výrobků a služeb péče o domácí zvířata dost plný, existuje podle článku Hospodářských novin stále řada podnikatelských příležitostí a to zejména ve službách pro aktivní majitele psů a koček, kteří se potýkají s problémem, kam s domácím mazlíčkem v době dovolené, nebo když jsou pracovně přetížení.

Podnikatelé, kteří nabídnou služby zvířecích hotelů nebo školek za přijatelné ceny, mají šanci přijít si na slušné peníze. Zajímavým nápadem může být i profesionální péče o zvíře přímo u klienta doma. Obdobně výnosným byznysem může být oblast služeb spojených s úmrtím domácího mazlíčka. Přestože se tento nápad může zdát zprvu neatraktivní, je dobrá šance, že se uchytí, protože u nás existuje například jen jedno krematorium pro domácí mazlíčky. Přitom v zahraničí jsou tyto služby už notný kus vepředu, z čehož je zřejmé, že poptávka v zahraničí existuje a je pravděpodobné, že je i u nás, jen dosud neobjevena.

6Marketingové online aplikace

Ať chceme či ne, ocitli jsme se v době, kdy spotřebitelé šetří a utrácejí méně než by si ve skutečnosti mohli dovolit. Kvůli tomu musí firmy hledat nové a zajímavé způsoby, jak svou nabídku odlišit od jiných.

Vydělat může ten, kdo dokáže vymyslet aplikaci, která udělá nákup zábavnější a e-shop zatraktivní, protože firem, které dokážou dělat skutečně dobrý a účinný online marketing je stále poskrovnu.

7Inspekce nemovitostí

Ceny nemovitostí se v posledních asi 10 letech razantně propadly, a i ceny hypoték jsou v současnosti na svém historickém minimu. S poklesem cen nemovitostí se ale pojí také jejich horší kvalita.

Zde se rodí podnikatelská příležitost pro inspekci nemovitostí. Inspektoři mohou v nemovitosti odhalit závady, které laik neodhalí a mohou své klienty zastupovat i při reklamacích. Do loňska podle Hospodářských novin provozovalo podobnou službu jen několik málo firem, což dává prostor pro expanzi této netradiční služby na českém trhu.

8Služby pro rodiny s dětmi

Vítek komu se točí v peněženkách nejvíce peněz? Je to generace „Husákových dětí“, která je nyní v nejproduktivnějším věku. Velká část z jejich peněz je utopena za péči o děti.

V této oblasti se nabízí nespočet příležitostí k podnikání – od specializovaných dovolenkových pobytů například agroturistiky, přes akce pro rodiny, kde se děti zabaví a rodiče budou mít chvíli pro sebe, až po mateřské kluby či hlídání dětí.

Zdroj textu: Text byl převzat z Hospodářských novin – www.ihned.cz. Redakčně upraveno.

Nápad na podnikání přesně pro vás

Nabízíme vám pomoc při hledání nápadu na podnikání:

Databáze nápadů na podnikání

Více než 200 podnikatelských nápadů
s podrobným návodem, jak je realizovat.

3 měsíční přístup stojí 399 Kč vč. DPH

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Na 12-ti stranách je přesně zachycen postup hledání a rozpracování životaschopného nápadu na podnikání do podoby záměru.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Napad titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.