Nemáš nápad? Pracuj pro start-up!

Určitě vás už někdy napadlo, jaké by bylo pracovat sami pro sebe a na něčem co vás baví. Tato myšlenka bohužel často odchází stejně rychle, jako přišla. 

Lidé se bojí jít do něčeho na vlastní pěst a bez podpory druhých. Nebo si myslí, že jejich nápad je hloupý, lidé v okolí jim říkají: “Buď rád, že máš jistou práci, raději nic neriskuj,” a tak od svého nápadu upustí a setrvávají na místě, které jim mnohdy přináší jen starosti a trápení na místo toho, aby je práce naplňovala a bavila je.

Pokud chcete svou současnou situaci změnit, musíte odhodit strach, vykročit ze své komfortní zóny a začít hledat. Vykašlete se na klasické pracovní portály a začněte hledat jinde. Co kdybych vám řekla o místě, kde najdete lidi, kteří by chtěli to samé co vy - začít pracovat na něčem smysluplném, z čeho budou mít radost a dobrý pocit? Nedělám si z vás legraci, takové místo existuje a není pouze ve vašich snech. Jsou jím portály, které nabízí práci v start-upu.

 

Jedním takovým je StartupJobs.cz, jediná obdobná platforma fungující v ČR, jejímž cílem je podle jejího zakladatele Filipa Mikschika, aby schopní lidé nešli upsat svou duši velkým korporacím, ale šli pracovat do startupu, kde mohou dělat co je baví a budou mít příležitost změnit svět.

Ti z vás, kteří umí dobře nějaký cizí jazyk a nebojí se jít za štěstím do světa, se můžou podívat na zahraniční nabídky práce ve start-upech. Práci v Anglii najdete například na Work in Startups nebo UK Startup Jobs, v Berlíně na Berlin Startup Jobs, ve Vídni na Vienna Startup Jobs, v Holandsku na Dutch Startup Jobs a práci ve startupech po celém světě najdete například na portálech Startup Hire, Angel, Area Startups (hlavně USA a Londýn), The Muse, Startup Jobs.com nebo F6s.com. Pokud vám tyto příklady nestačí nebo hledáte nabídku práce v jiné zemi, zadejte do Googlu heslo “startup jobs” nebo “work in startup” a vyberte si sami.

Tyto stránky obsahují různé informace ohledně práce ve start-upech od výpisů začínajících společností, informací o průběhu jejich podnikání a vývoji, až po nezbytné nabídky volných míst.

Co vám může přinést práce pro startup, si přečtěte v pokračování článku, které je ZDARMA v e-magu Starting Up:

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.