Okolní prostředí a jeho vliv na úspěch vašeho nápadu na podnikání

Vliv okolního prostředí na podnikatelskou činnost je neoddělitelnou součástí jakéhokoliv oboru podnikání. Jak poznat, kdy může podnikatelský nápad podlehnout vlivům externího prostředí a kdy pro vás může být okolní situace užitečná, se dočtete v následujícím článku.

Jak rozpoznat nápad na podnikání, který má budoucnost

Možná jste se právě rozhodli, že chcete podnikat, ale nejste si svým podnikatelským nápadem jistí. Aby se váš nápad na podnikání nedostal do slepé uličky, připravili jsme pro vás několik rad a příkladů, které by vám mohly pomoci ve správném rozhodování.

Dejte svému podnikání  něco „navíc“

Jako jeden z úspěšných podnikatelských záměrů bývá často zmiňován příklad situace, kdy se v blízkém okolí sídla větší firmy nenachází žádná restaurace nebo občerstvení, kterého by mohli využít její zaměstnanci, a pozorný zájemce o podnikání si všimne podnikatelské příležitosti a otevře poblíž firmy restauraci.

Ale i v tomto případě se musíte zamyslet nad životností takového nápadu, který vychází z identifikace příležitosti pro podnikání. I když se zdá, že jde o jistý podnik s předem danou klientelou, co se stane v případě, když firma zkrachuje nebo se přestěhuje jinam? Nebude tím ohrožena i vaše obživa? To záleží na tom, na jakých základech své podnikání postavíte.

Pokud je váš podnik, jeho kuchyně a služby průměrný, pak je možné, že s odstěhovanou firmou odstěhujete z trhu i vy. Ale vaše restaurace přece může disponovat chutnou kuchyní, vyhlášenou nabídkou, milou obsluhou nebo specifickou atmosférou! Udělejte svůj podnik takový, aby ho lidé měli důvod navštěvovat bez ohledu na to, kde se nachází a nebudete pak odkázáni jen na skupinu klientů, se kterou jste počítali hned v začátcích podnikání.

Jak nepodlehnout změnám okolí

Výše zmíněný příklad změny okolí ilustruje situaci, která by pro vaše podnikání mohla být v konečném důsledku nepříjemná, je proto pro každého podnikatele životně důležité, aby neustále sledoval své nejbližší okolí a změny prostředí, které zaznamená, včas podroboval analýze ve spojitosti s jejich potenciálním vlivem na samotné podnikání. Vaše otevřené oči jsou tím, s čím stojí a padá váš podnikatelský úspěch.

 

Nápad na podnikání přesně pro vás

Nabízíme vám pomoc při hledání nápadu na podnikání:

Databáze nápadů na podnikání

Více než 200 podnikatelských nápadů
s podrobným návodem, jak je realizovat.

3 měsíční přístup stojí 399 Kč vč. DPH

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Na 12-ti stranách je přesně zachycen postup hledání a rozpracování životaschopného nápadu na podnikání do podoby záměru.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Napad titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.