Podnikatelský nápad? Ještě zdaleka nebylo vše vymyšleno!

Dobrý podnikatelský nápad je předpokladem úspěchu, ale jeho nalezení je poměrně komplikované a rozhodně k němu patří i ta kapička potřebného štěstí. Pokud se ale domníváte, že už vše, co má podnikatelský potenciál, bylo vymyšleno, není tomu tak, jak vám ukáže následující článek.

Jak hledat nápad na podnikání

Hledání podnikatelského nápadu nemusí být vždy zcela systematickou a pravidelnou činností. Určitou roli hraje náhoda nebo okolnosti, které umožní vznik zdánlivě nepodstatného nápadu.

Nejedná se tedy při hledání nápadu na podnikání o vymýšlení něčeho zcela nového, ale někdy stačí jen vylepšení již existujícího produktu nebi služby.

V každém případě je však podstatnou podmínkou personifikace ve smyslu, že se konkrétní podnikatelské myšlence budete důsledně věnovat a dotáhnete ji až do úspěšného konce - prosperujícího podnikání.

Platí i v podnikání, že "život je jen náhoda"?

Řada úspěšných podnikatelů přiznalo, že za jejich úspěchem stojí částečně i náhoda. Pokud jste dostatečně všímaví ke svému okolí, můžete dříve či později zjistit, že některé věci nefungují dostatečně efektivně, chybí jim některé funkce, jejich technické provedení už není nejmodernější nebo že při použití jiného pracovního postupu či jiného materiálu dojde k úspoře apod.

Všechny tyto poznatky je pak dobré přetvořit dle vašich individuálních schopností do realizovatelného podnikatelského nápadu. Do každého podnikání totiž musí podnikatel dát něco ze sebe (mnohdy vydá téměř vše) a pak záleží jen na každém z vás, jakou podobu vašemu podnikání dáte.

Pokud však nemáte schopnost vypozorovat nedostatky, které by mohly zasít semínko pro perspektivní podnikatelský nápad, pečlivě poslouchejte své okolí. Při povídání s vašimi přáteli a známými, případně s členy vaší rodiny určitě čas od času padnou slova kritiky na služby nebo výrobky, které běžně nakupují nebo naopak nenakupují, ať už z důvodu špatné kvality, dlouhých termínů dodání nebo jejich nedostupnosti nebo třeba stesky na to, že je nabídka jen mimo lokalitu nebo region, ve kterém žijí.

 

Není tedy třeba vymýšlet něco převratného, stačí jen pozorně naslouchat. Pokuste se dozvědět konkrétní důvody nespokojenosti a zamyslete, zda se jedná o objektivní či subjektivní zjištění a jak by případně jejich odstranění ovlivnilo vás jako zákazníka. Pokud i potom uvidíte váš nápad na podnikání jako reálný a konkurenceschopný, pusťte se do jeho realizace. Nezapomeňte jej však otestovat z hlediska jeho životaschopnosti.

Nápad na podnikání přesně pro vás

Nabízíme vám pomoc při hledání nápadu na podnikání:

Databáze nápadů na podnikání

Více než 200 podnikatelských nápadů
s podrobným návodem, jak je realizovat.

3 měsíční přístup stojí 399 Kč vč. DPH

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Na 12-ti stranách je přesně zachycen postup hledání a rozpracování životaschopného nápadu na podnikání do podoby záměru.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Napad titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.