Podnikatelský nápad? Ještě zdaleka nebylo vše vymyšleno!

Dobrý podnikatelský nápad je předpokladem úspěchu, ale jeho nalezení je poměrně komplikované a rozhodně k němu patří i ta kapička potřebného štěstí. Pokud se ale domníváte, že už vše, co má podnikatelský potenciál, bylo vymyšleno, není tomu tak, jak vám ukáže následující článek.

Co dál s podnikatelským nápadem

Pro hledání podnikatelského nápadu nemusíte být vědeckým pracovníkem, ale ve fázi jeho realizace jsou předpokladem pro váš úspěch vaše konkrétní podnikatelské dovednosti, znalosti a osobnostní chraktaristiky.

Pravidlem číslo jedna je: pouštějte se jen do oblastí, kde jste schopni být nositelem a realizátorem myšlenky, resp. kde velkou část svého budoucího podnikání si budete schopni zajistit sami. Zvažujte své schopnosti, odbornost a dovednosti, popřípadě další předpoklady. Jedná se jak o vzdělání, technické a manažerské dovednosti, praktické zkušenosti, schopnost podnikání finančně zajistit a další důležité aspekty.

 

Jste si jistí, že bude po vašem výrobku či službě bude opravdu poptávka? Vaše podnikání by od začátku mělo doprovázet Baťovské heslo “vyrobit můžu, ale prodat musím“, proto se pečlivě věnujte rozpracování podnikatelského nápadu z hlediska marketingu.

Než se rozhodnete k realizaci vašeho podnikatelského nápadu, je třeba vyhodnotit také reálnost jeho zabezpečení jak z hlediska prostor a výroby, tak financování. 

 

Pro úspěšný podnikatelský nápad obecně platí následující řetězec

Pojmenovat nápad – popsat myšlenku – konkretizovat detaily podnikání – zajistit předpoklady pro realizaci podnikatelského záměru – začít podnikat – vyrobit a prodat.

 

 

Pro úspěšnost podnikání není třeba naplnit všechny kroky, ale třeba jen některé, podle toho, co váš podnikatelský nápad sleduje.

Příklad podnikatelského nápadu

Dobrým příkladem je úspěšný podnikatelský záměr realizovaný v Brně. Podnikatelka Radka, milovnice  domácích mazlíčků si přečetla v odborném časopise o problematice psích hotelů, obecně o jejich nedostatku, nedostatečné dostupnosti, vysoké obsazenosti atd. Kromě toho článek také hovořil o nemožnosti individuální péče v případě větších zařízení, nervozity zvířat z neznámého prostředí, jiného časového režimu atd.

Uvědomila si, co by vlastně chtěla pro svého psa, aby byl spokojený a ona jako klientka klidná, že má její mazlíček vše, na co je zvyklý. Sepsala si všechny nápady, pak je zredukovala z hlediska reálnosti a připravila si nabídku. Navštívila svého strýčka, který byl zběhlý v podnikání a společně připravili ekonomický propočet, kalkulaci ceny za hlídání a doprovodné služby.

Potenciálním zákazníkům nabídla specielní garanci individuální péče o domácího mazlíčka, pojištění pro případ způsobené škody, 24-hodinovou dostupnost a zvěrolékaře. Její konkurenční výhoda oproti běžným psím hotelům spočívala v nabídce služby realizované přímo u zákazníka, tj. v místě kde jsou mazlíčci zvyklí. Tuto konkurenční výhodu zdůraznila v nabídkovém letáku a informaci na webu.

V krátké době provedla výběr potenciálních osob, které by personálně zajistily nabízenou službu včetně jejich proškolení. Jednalo se o brigádníky ze strany studentů nebo osoby, která pocházely z okruhu prověřených známých a nemohly si z nejrůznějších důvodů vlastního mazlíčka pořídit. Podnikání se velmi úspěšně rozběhlo, postupně bylo rozšířeno o kosmetický salón pro psy.

Nápad na podnikání přesně pro vás

Nabízíme vám pomoc při hledání nápadu na podnikání:

Databáze nápadů na podnikání

Více než 200 podnikatelských nápadů
s podrobným návodem, jak je realizovat.

3 měsíční přístup stojí 399 Kč vč. DPH

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Na 12-ti stranách je přesně zachycen postup hledání a rozpracování životaschopného nápadu na podnikání do podoby záměru.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Napad titulka

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.