Kmeny sociálních sítí

Sociální sítě baví. Každý si najde to své. Dnes by se dala parafrázovat všem známá věta na “Řekni mi koho sleduješ a já ti řeknu kdo jsi.”

Podle toho, koho sledujeme se toho o nás dá zjistit hodně, a to jde krásně využít pro vaše marketingové účely. Cílové skupiny podle zájmů na sociálních sítích bych nazvala kmeny, podle zajímavého dokumetárního seriálu ČT, který určitě doporučuji shlédnout. Každý kmen je něčím specifický, má svého sociálního boha (nebo více bohů), uznává určité značky a produkty a jinými naopak opovrhuje.

Co se kde šustne, drby, novinky… to vše najdete lusknutím prstu na Facebooku. Voajéři najdou své na Instagramu, Pinterestu a Snapchatu. Markeťáci a ajťáci si cvrlikají na Twitteru. Teenagerky listují Bloglovin a Tumblr. Každý si najde to své. Outsideři projíždí holou zeď G+ a nechápou, proč jim pořád něco uniká.

Předem se omlouvám těm, kteří by se po přečtení tohoto článku, mohli cítit dotčeně. Nemyslím tím nic zlého a zmiňovaní členové kmenů zaslouží obdiv, díky uctihodnému počtu fanoušků a odvaze jít s kůží na trh. Taky se nezlobte, pokud svého boha nenajdete v kmeni, ve kterém by podle vás měl právem být, protože bohů je tolik, že není v mých silách všechny zmapovat.

Jaké, že tedy kmeny můžeme najít na sociálních sítích v Česku?

 

Pokračování článku najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

napsala
Peta profil Petra Tabarová, redaktorka portálu iPodnikatel.cz. 
Baví ji vše kolem aplikací a sociálních sítí, ráda čte, miluje svého psa, přírodu a jako správný blíženec se snaží stíhat milion věcí na jednou.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.