Microsoft Office 365 nebo Google Apps – kdo z nich tuto bitvu vyhraje u vás

Na trhu s profesionálními cloudovými aplikacemi narazíte jen na dva adepty – Google Apps a Microsoft Office 365. Jsou stejní a přesto jiní. Představíme vám hlavní parametry a přínosy každého z nich.

Microsoft Office 365

Office 365 je balíček internetových služeb od společnosti Microsoft.

Balíček lze použít jako:

  • především doplňkovou službu ke kancelářské sadě Microsoft Office (konkrétně ve verzi Office 2007 nebo Office 2010 pro operační systémy Microsoft Windows nebo Office 2008 a Office 2011 pro operační systém Mac OS),
  • samostatné řešení, kdy sadu klasických kancelářských programů Microsoft Office zejména u méně náročných podnikatelů může nahradit sada kancelářských webových aplikací Office Web Apps.

Objektivně vzato je ale Office 365 balíčkem služeb hlavně pro podnikatele a firmy zvyklé hojně využívat kancelářskou sadu Microsoft Office (a zejména program Outlook včetně jeho kalendáře), které chtějí rozšiřující služby pro zajištění e-mailových schránek, dalších komunikačních nástrojů, sdílení záznamů z kalendářů, sdílení informací a koordinování spolupráce.

Office 365 nemá smysl pořizovat do firem, kde se zaměstnanci mohou efektivně domluvit a sdílet informace při běžném hovoru z očí do očí přes pracovní stůl.

Pod hlavičkou Office 365 se skrývají služby na úrovni funkcí poskytovaných programy:

  • Microsoft Exchange – zajišťuje e-mailové služby včetně filtrování nevyžádané pošty a pokročilých možností správy e-mailů (např. možnost automaticky mazat staré e-maily nebo je přesunout do archivu) a přidává sdílení kalendářů. Umožňuje též synchronizovat e-maily, kalendář a kontakty s mobilem či tabletem.
  • Microsoft SharePoint – především umožňuje vytvářet webové stránky pro interní potřeby firmy, díky nimž lze sdílet informace uvnitř firmy a řídit spolupráci zaměstnanců. Větší firmy ocení možnost vytvoření i značného množství samostatných webů k různým běžícím projektům a zakázkám. Umožňuje též vytvořit a spravovat přes jednoduchý nástroj běžící přímo v libovolném webovém prohlížeči klasickou webovou prezentaci firmy.
  • Microsoft Lync – obstarává komunikační služby od textové komunikace v reálném čase (chat) přes bezplatné volání mezi počítači po plánování a pořádání videokonferencí.

Jak je to drahé?

Balíčky Office 365 lze zakoupit od 3,30 € (tj. cca 83 Kč) do 20,90 měsíčně € (tj. cca za 522 Kč) za jednoho uživatele měsíčně. Jednotlivé balíčky se od sebe liší zejména počtem možných uživatelů a webových stránek, možnostmi přizpůsobení filtrování nevyžádané pošty, možnostmi archivace e-mailů a rozsahem podpory.

Některé varianty je možné nezávazně a zdarma vyzkoušet.

Srovnání dostupných variant Office 365 najdete zde.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.