Podnikatel v labyrintu informačních technologií

V dnešní době už se málokdo obejde při svém podnikání bez podpory moderních informačních technologií – a to i když se věnuje podnikání v oboru, kde se pracuje hlavně rukama. Ony moderní informační technologie mohou mít podobu různou – od sofistikovaných počítačových sítí, serverových řešení a hromady specializovaných (a drahých) programů až po jediný, ani ne bůhvíjak nový, počítač s připojením k internetu, který je využíván hlavně jako prostředek k psaní e-mailů.

Instantní zprávy a internetové telefonování

Komunikovat s okolím lze nejen s pomocí elektronické pošty existují také „chatovací“ programy, s jejichž pomocí lze komunikovat skutečně on-line – třeba se svými zaměstnanci.

Jde o programy umožňující tzv. „instant messaging“ neboli rychlé zasílání zpráv. S trochou nadsázky by se dalo přirovnat k e-mailování třeba i s více lidmi najednou v reálném čase. Nebo spíš k chatování – akorát že není nutné se přihlašovat do žádné chatovací místnosti někde na internetu, stačí zapnout počítač s nainstalovaným instant messengerem a je možné komunikovat se všemi známými, kdo ho mají nainstalováno také a jsou zrovna on-line. Nejznámějším programem tohoto typu je ICQ, který je na internetu možné snadno stáhnout zdarma, z rodu opensource softwaru pro instant messaging je pak komunikační platforma Jabber.

V současné době asi nejrozšířenějším nástrojem, který je využíván pro on-line komunikaci, je Skype. Ten kromě instant messaging umožňuje i telefonování přímo „z počítače na počítač“, bez jakéhokoli placení telefonních poplatků. A s webkamerou v počítači (a dostatečně rychlým procesorem) není nejmenší problém ani videohovor. Skype lze nainastalovat zdarma, je jen nutné si vytvořit účet. Jeho využívání pro internetové telefonování a videohovory mezi dvěma osobami je také zdarma, za peníze lze pak získat i možnost levného volání na pevné linky v zahraničí a podobně.

Diskuze k článku

Přidat komentář
donlabuznik Informační technologie jsou v dnešní podnikatelské sféře naprosto nezbytným nástrojem, moc dobře si důležitost uvědomuji, proto jsem si nechal vyvinout software pro řízení firmy na https://www.memos.cz/software-pro-rizeni-firmy/ , díky kterému se celý proces značně zefektivnil, díky čemuž šetřím spoustu času i peněz.
26.4.2018 17:35 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.