Přístup k datům odkudkoliv? Poradíme vám s výběrem datového úložiště

Svá data už nemusíte ukládat a zálohovat je na lokálních discích uvnitř počítače, cédéčkách nebo flash discích. Je to překonané. Dnes si můžete své fotky a dokumenty nosit v „cloudu“ a mít je vždy a všude tam, kde je připojení k Internetu, po ruce. Láká vás to? Pak si přečtěte, podle čeho datové úložiště vybírat.

Top 3 datová úložiště

Když se porozhlédnete po nabídce datových úložišť, záhy zjistíte, že je široká. Z nabídky vyčnívají 3 služby, o nichž jste možná už slyšeli – Google Drive, Mictrosoft SkyDrive a Dropbox. V našem srovnání mají pořadí čistě náhodné.

Google Drive

Internetového vyhledávacího giganta Google jistě znáte. Možná se s ním denně potkáváte ve své e-mailové schránce Gmail. Jeho internetové úložiště se nazývá Google Drive a máte jej automaticky k dispozici i bez nutnosti registrace právě v případě, že už nějakou službu Googlu využíváte. Stačí jen přejít na stránku datové služby, třeba pomocí černé horní lišty, která se nachází hned na titulní straně vyhledávače.

Hlavní předností Drivu je možnost vytváření dokumenty v nativním formátu Google a editovat či sílet je přímo ve webovém rozhraní. Práce s nativními formáty Google má navíc tu výhodu, že se nezapočítává do kapacity vašeho úložiště na Googlu. Celkem tak máte zdarma kapacitu 5 GB a neomezenou pro soubory v nativním formátu Google. Nativní formáty ale nefungují po stažení do PC.
Pokud jde o přístup do Drivu přes chytrý telefon, půjde vám to jen v Androidu a iOS.

Microsoft SkyDrive

Druhou službou v top trojce je SkyDrive z dílny tentokráte leadera na poli operačních systémů, firmy Microsoft. Velikost prostoru pro vaše data je v základní verzi (zdarma) celkem 7 GB, což je jeden z největších prostorů mezi službami tohoto typu. Pozor, maximální velikost jednoho souboru je ale omezena na 2 GB.

SkyDrive potěší váš smartphone. Aplikace existuje jak pro Windows Phone, tak pro Android a iOS.

Dropbox

Dropbox je oblíbené a relativně hojně využívané datové úložiště. Po registraci nabízí základní velikost datového prostoru o 2 GB, což se může zdát na první pohled velmi málo, avšak vzpomenete-li si na informaci o tom, že navyšování kapacity u Dropboxu funguje na principu získání nového uživatele, pak to tak velká nevýhoda být nemusí. Za každou duši, kterou ke Dropboxu přivedete, dostanete 500 MB (až do výše max 16 BG).

 

Z mobilních zařízení je oficiálně podporován Android a  iOS.

Dalšími internetovými úložišti jsou: Apple iCloud, Syncplicity, Wuala, Mozy Stash, SpiderOak, SugarSync, Insync, Cubby, Box, LiveKive a Capsa.cz.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.