10 tipů na obsahový marketing pro start up

Honza Ambrož pro vás připravil 10 tipů na obsah, který se bude hodit startupistům.
Pro ty, co Honzu ještě neznají – 8 let se věnuje copywritingu, obsahovým strategiím, školením a konzultacím ať už na volné noze nebo teď hlavně v agentuře Dobrý web. A chová si kovářovu kobylu Copywriter.cz – blog, na který nestíhá psát. 

1Začněte hned teď

Vůbec nevadí, jestli byznys teprve chystáte. Na nic nečekejte a založte si třeba blog – pište, co vymýšlíte a jak změníte svět. Získáte první fanoušky a možná i zákazníky ještě před tím, než podnikání spustíte. Upoutáte trh, zaujmete média, popíchnete konkurenci. A to se hodí.

2Vyprávějte příběhy

Zapomeňte na chvíli, co prodáváte. Zajímavější jste pro spoustu lidí vy sami. Kdo za vaším start-upem stojí? Proč jste sekli s předchozí prací? Jak, kdy a kde vás napadlo dělat zrovna tohle? Měli jste špatnou zkušenost, po které jste řekli „a dost“? Chceme to vědět!

3Posilujte očekávání

Váš projekt musí být pro ostatní jako druhé Vánoce. Informace před spuštěním pouštějte postupně. Naznačujte, napovídejte. Publikujte momentky, dílčí ukázky i vtípky z práce. Ukažte, že prací žijete a že vás baví. Inspiraci na témata najdete tady: bit.ly/temata-content

4Buďte na správném místě

Publikujte tam, kde o vás stojí. Blog na vlastní doméně je OK, ale expandovat musíte dál. Kde se potkává vaše cílovka? Existují komunitní weby nebo diskuse? Facebook bývá základ. Kdo je opinion leader? Jde vám o markeťáky, novináře, ajťáky? Běžte taky na Twitter.

5Nastartujte vlastní trend

 

Správný byznys reaguje na potřebu nebo ji dokonce vytváří. Sledujte proto dění ve vaší oblasti. Sdílejte novinky, články a připojujte k nim vlastní komentář. Nebojte se odlišit - určitě chcete podnikat jinak a lépe. Jednotícím prvkem může být tajuplný nebo provokativní #hashtag.

Pokračování článku najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.