4 předvánoční tipy pro e-shopy: Co udělat na poslední chvíli před svátky

Vánoční sezóna je už pro e-shopy dávno v plném proudu. Většina marketérů by proto mohla být názoru, že pár týdnů před Štědrým dnem již není možné pro zlepšení výsledků nic moc udělat. Omyl. Kamil Gric z Acomware vám ukáže, co stojí za to řešit na poslední chvíli a proč už o Vánocích myslet na příští rok.

PPC kampaně? Zatipte pod kotlem!

Jedním z hlavních problémů předvánočních PPC kampaní, s nímž se setkáváme, je rostoucí konkurence i neochota e-shopů investovat více peněz, přestože to poptávka na trhu umožňuje. Nejprve začneme otázkou: Co je důležité, pokud jsou kampaně efektivní a vydělávají? Nezaříznout rozpočty!

Pokud má PPC omezené denní rozpočty, vaše inzeráty se nemusí zobrazovat v průběhu celého dne. To znamená, že na vaši nabídku nenarazí řada potenciálních zákazníků. Pro omezení rozpočtu přitom často není důvod: pokud vyhodnocujete PPC na základě efektivity, zaměřte se na udržení PNO (podíl nákladů na obratu) do určitého procenta. Přesněji řečeno do takového, které vám stále přináší zisk nebo určitou výši ceny za konverzi.

 

Pokračování článku najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

o autorovi gric
Kamil Gric

Kamil začal psát ve svých 14 letech, kdy vydal první příručku o mobilních telefonech. Následujících 8 let působil v médiích a za tuto dobu byl šéfredaktorem řady tištěných i webových médií (například Computer, Doupě, Oficiální Xbox 360 magazín). Spolu s dalšími společníky založil a později prodal osvětové magazíny Nazeleno.cz a Cenyenergie.cz, které se jako první u nás věnovaly problematice úspor energií a energetiky. Od roku 2014 poskytuje své služby také firmám. Loni založil contentovou agenturu Narrative Media, mezi jejíž klienty patří například energetická společnost E.ON nebo konzultanti z ACOMWARE.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.