Google vyškolí další milion Evropanů, v Česku startuje vlastní vzdělávací program

Český Google startuje celoroční program “Pomáháme Česku růst”, v rámci něhož se zaměří zejména na posilování digitálních dovedností potřebných pro podnikání nebo rozvoj kariéry. Prvním krokem v této snaze je spuštění bezplatné online vzdělávací platformy pod názvem “Digitální garáž”, kterou dneškem zpřístupňuje pro české uživatele. 

Pokud přemýšlíte o rozjezdu vlastního podnikání a nejste si jistí, jak k tomu co nejlépe využít internet, pomoc najdete v Digitální garáži. Tento vzdělávací projekt českého Googlu nabízí na jednom místě to nejdůležitější. Výuka probíhá formou krátkých videí a obsah je přizpůsoben těm, kteří nemají žádné vzdělání v marketingu ani v IT. Je tak ideální třeba pro ženy na mateřské, živnostníky nebo studenty. Naučíte se například jak rozjet vlastní e-shop, jak si natočit propagační video či získat fanoušky na Facebooku.

Digitální garáž byla vytvořená ve spolupráci s digitálními experty, odborníky na vzdělávání, psaní i uživatelské prostředí a je navržená tak, aby nevyžadovala žádnou technickou zdatnost uživatele. Vyhýbá se nesrozumitelnému technickému žargonu a jednotlivé problémy vysvětluje na situacích ze života. Jednotlivé kurzy totiž vycházejí ze zkušeností majitelů malých firem. Obsah pokrývá i služby a nástroje mimo platformy Googlu, jakými jsou např. Seznam, Facebook nebo Twitter.

Digitální garáž nabízí celkem 89 lekcí rozdělených do 23 témat. Výuka začíná představením příležitosti na internetu a postupně uživatele seznamuje s konkrétními nástroji, které uživateli mohou pomoci uspět na internetu. Konkrétně se kurzy dotýkají e-mailového marketingu, reklamy ve vyhledávání, analýzy dat, využití mobilních webů a aplikací nebo posilování byznysu pomocí sociálních médií. Každá lekce má dvě části – několikaminutové výkladové video dostupné i ve formě přepisu a přímo navazující kvíz, který ověří vaše nově nabyté vědomosti. Na úspěšné absolventy Digitální garáže pak čeká všeobecně uznávaný certifikát o znalostech online marketingu.

Digitální garáž je pro všechny zájemce dostupná zcela zdarma. Pro přihlášení do programu stačí jakákoliv platná e-mailová adresa. Vytvořený účet lze kdykoliv odstranit.

U videí v původním znění v angličtině je možné zapnout i vypnout titulky (funkce YouTube) v češtině nebo v některém z dalších dostupných jazyků.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.