Internetový (online) marketing – základy pro podnikatele

V marketingu na internetu existují pro podnikatele nepřeberné možnosti jak své podnikání zviditelnit. Víte, jak zajistit, že právě vaše webové stránky či internetový obchod budou mezi ostatními ty úspěšné? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více.

Čím u online marketingu začít

Podnikatel, který chce začít používat internetový marketing, by si měl minimálně přečíst volně dostupné články o internetovém marketingu a nebo si zajít na nějaké školení. Následně sám může zvážit, na které typy reklamy si troufá sám, a u kterých by měl naopak navázat spolupráci s odborníky. Nicméně pokud podnikání na internetu myslí vážně, třeba si chce založit e-shop, uspokojivých výsledků bez kvalifikované pomoci nedosáhne.

 

Základem pro každého podnikatele by měla registrace podniku do katalogů (nejdůležitější jsou katalogy portálů Seznam, Centrum a Atlas) a založení vlastních webových stránek. Pro podnikatele, jejichž služby a zboží se hledají prostřednictvím vyhledávačů, je vhodné začít používat PPC (pay per click) systémy. V současné je na českém trhu několik významných systémů – systém AdWords od Google, Sklik od Seznamu, AdFox od Centra a eTarget či bbkontext. Pokud již firma má e-maily svých zákazníků, měla by s nimi začít pravidelně a profesionálně komunikovat přes e-mailing.

Na koho se obrátit, když chcete mít reklamu na internetu

Záleží na tom, co přesně chcete. Existují reklamní agentury, které se zaměřují na internetový marketing, respektive digitální média. Ty jsou ale dostupné spíše velkým firmám s velkými rozpočty. Pak existují společnosti, které se specializují například na placenou reklamu ve vyhledavačích – PPC systémy AdWords a Sklik. A pokud chcete základní optimalizaci pro vyhledavače (SEO), tak to vám nyní nabídne každá lepší webdesignerská firma. Naopak pro plánování bannerové reklamy se zase hodí agentury, které mají potřebné know-how a dobře vyjednané cenové podmínky s médii.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Andrej147852 Článek je vážně o základech :) Dále bych však doporučil se vydat touto cestou: https://jiwo.cz/blog/ a to sice pročítáním blogu u profíků, hodně se tam toho dozvíte :)
30.11.2018 13:19 | Odpovědět
marianaso internetová reklama může mít své výhody, ale je nestálá..to takové reklamní vlajky a beach vlajky, ty si jednou pořídíte, a pak je můžete mít vystaveny před obchodem klidně několik let--
https://www.soletasignum.cz/5-beach-vlajky
19.11.2018 10:57 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.