Jak připravit PPC na Vánoce

Ať chceme nebo ne, Vánoce nám začínají pomalu klepat na dveře. A pokud chcete toto období maximálně využít pro svůj zisk, právě teď je ten nejvyšší čas se pustit do PPC reklamy.

V předvánočním období jsou na Internetu rekordní prodeje a každý e-shop si chce co nejvíce ukrojit z pomyslného koláče. Konkurence je ale veliká, a proto je potřeba získat už teď co největší náskok včasným zapnutím PPC reklamy.

Pokud vám běží PPC reklama celý rok a pravidelně ji optimalizujete, náskok již máte, ale přesto doporučuji projít své kampaně a zvážit, zda není prostor k novým klíčovým slovům spojených s Vánoci. I malý detail může do vašeho e-shopu přivést stovky nových dárku-chtivých zákazníků. Během následujících týdnů intenzivněji optimalizujte své kampaně. Ukážeme vám, jak na to.

Klíčová slova

Pokud vytváříte nové kampaně pro Vánoce, zaměřte se co nejvíce na slova spojená s touto tématikou. Pro vánoční klíčová slova následně můžete připravit speciální sestavy a reklamní inzeráty. Ideální jsou longtaily, které mají většinou vyšší konverzní poměr a nižší cenu (menší konkurence). Obecná slova mohou být také přínosná, ale doporučuji takovou kampaň více hlídat a optimalizovat. Při vytváření kampaně si musíte dát pozor na vylučující slova. Nehledejte jen slova na která chcete cílit, ale také slova, která nejsou vhodná pro zobrazování vaší reklamy a předem je vylučte. Může vám to ušetřit nemalé peníze.

 

obr1

Během období Vánoc inzeruje daleko více inzerentů a s tím souvisí i zvýšení nákladů na prokliky. Proto si dobře rozmyslete, na která klíčová slova cílit a na která ne.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.