Jak připravit PPC na Vánoce

Ať chceme nebo ne, Vánoce nám začínají pomalu klepat na dveře. A pokud chcete toto období maximálně využít pro svůj zisk, právě teď je ten nejvyšší čas se pustit do PPC reklamy.

Reklamní inzeráty

Ať už máte klíčová slova spojena s Vánocemi nebo ne, doporučuji u reklamních inzerátů Vánoce zmínit. Ale nejen Vánoce, možností je daleko více. Primární je si uvědomit, co vše můžete zákazníkům nabídnout a to jim prostřednictvím PPC reklam sdělit. Využívat můžete různých výhod – doprava zdarma, vše skladem, ručíme za dodání do Vánoc, hledáte dárek na poslední chvíli?, apod.

Možností je opravdu celá řada, vždy ale dbejte na to, aby bylo sdělení pravdivé!

Doporučuji vytvořit více reklamních inzerátů (2 - 3) a testovat, co nejlépe funguje. Někdy mohou i nepatrné změny v inzerátu hrát velkou roli.

Denní rozpočty

Během Vánočního období je zvýšený počet inzerentů v PPC reklamních systémech, proto si pohlídejte, jak jste na tom u jednotlivých kampaní s rozpočty. Ověřte si, zda se vám reklama zobrazuje a jak často. Pokud bude rozpočet příliš nízký, může se vaše reklama zobrazovat velmi malému počtu uživatelů.

Pokud v AdWords u kampaně uvidíte ikonu grafu, znamená to že vám Google oznamuje možnost zvýšit denní rozpočet pro zobrazení většímu publiku.

 

obr2

Po kliknutí na ikonu grafu se vám zobrazí tabulka s návrhem zvýšení denního rozpočtu.

obr3

U Skliku můžete nově na pravé straně na úrovni kampaní vidět procenta ztracených zobrazení. Když na této hodnotě podržíte chvilku myš, zobrazí se vám také jejich důvody.

obr5

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.