Jak vytvořit PPC reklamu na Google AdWords, která vám bude vydělávat

Chcete stimulovat prodej a získat nové zákazníky prostřednictvím placené reklamy PPC na Google? Bravo, vybrali jste si správně. Nevíte ale, jak z toho vytěžit maximum? Žádný problém. Připravili jsme návod, kde si krok po kroku ukážeme, co je potřeba nastavit, abyste získali víc, než do toho vložíte.

2 Vyzvedněte si kredit 1000 Kč na Google reklamu zdarma

AdWords máme nastaven a nyní se můžeme pustit do vytváření kampaní, ale ještě před tím vám poradím, jak získat 1 000 Kč na kredity zdarma.

Jak vytvořit PPC reklamuVe Fakturaci klikněte na Spravovat propagační kódy, poté zadejte kód, který je dostupný po registraci na stránkách Google, nebo vám jej Google zašle na e-mail po registraci AdWords. Pokud kód nezískáte, tak mi napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a já vám jej zašlu.

3 Struktura PPC reklam

Pro ideální tvorbu struktury kampaní doporučuji ve většině případů kopírovat strukturu webu/e-shopu. Je potřeba si uvědomit, že kampaní můžeme vytvořit spousty. Proto při návrhu struktury nešetřete kampaněmi. Do jedné kampaně můžeme vytvořit opět několik reklamních sestav, já doporučuji maximálně do 10 sestav.

Upozornění: V kampaních se totiž nastavuje denní limit, a pokud byste jej měli nastavený na např. 100 Kč a na 100 reklamních sestav, tak se na některé reklamní sestavy rozpočet vůbec nedostane a nebudou se zobrazovat.

Doporučuji se také držet pravidla 1 reklamní sestava = 1 klíčové slovo (kořen slova). Pokud do jedné reklamní sestavy vložíte několik klíčových slov, tak budete mít problém vytvořit relevantní reklamní inzerát. Tím bude na reklamy klikat méně lidí a vy získáte horší CTR (CTR je míra prokliků v %, neboli počet prokliků vydělený počtem zobrazení reklamy), které se projeví v horších pozicích a vyšší ceně za klik.

Oddělujte také vyhledávací od reklamní sítě. Reklamní síť má zpravidla horší CTR a proto když vytvoříte kampaň pro obě tyto sítě, tak zvýšíte CTR reklamám ve vyhledávací síti a nastává stejný scénář s horší pozicí popsaný výše.

Abyste mohli vytvářet reklamní sestavy podle klíčových slov, budete potřebovat vědět, jaká slova se hledají. Pokud nemáte analýzu klíčových slov zpracovanou, tak budete muset využít nástroj Plánovač klíčových slov.

 

Jak vytvořit PPC reklamuNaleznete jej v administraci AdWords. V horním menu zvolte Nástroje a klikněte na Plánovač klíčových slov. Poté zvolte Vyhledat návrhy nových klíčových slov a reklamních sestav. Zde zadáte klíčové slova spojená s vaším webem a nástroj vám nabídne podobně hledané slova.

Diskuze k článku

Přidat komentář
davidrocket69 Ale i tak se mi zdá, že je mnohem lepší na tuto práci využít specialisty typu: https://jiwo.cz než to dělat sám...
26.10.2018 11:14 | Odpovědět
Emar Zdravím, škoda, že je poslední aktualizace z r. 2014. Dnes je asi všechno jinak... Je to tak?
8.9.2018 19:15 | Odpovědět
Ľubomír Varga Pekný postup, ak s Google AdWords reklamou začíname. Keď už máme viac skúseností a chceme z AdWords reklamy dostať maximum, odporúčam tento článok: www.ppcperformancelab.sk/blog/5-krokov-pre-nepriestrelny-google-adwords
23.3.2018 14:44 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.