Jak vytvořit PPC reklamu na Google AdWords, která vám bude vydělávat

Chcete stimulovat prodej a získat nové zákazníky prostřednictvím placené reklamy PPC na Google? Bravo, vybrali jste si správně. Nevíte ale, jak z toho vytěžit maximum? Žádný problém. Připravili jsme návod, kde si krok po kroku ukážeme, co je potřeba nastavit, abyste získali víc, než do toho vložíte.

5 Tvorba reklamních inzerátů

Dalším krokem vytváření PPC reklamy je tvorba reklamních inzerátů. Budete muset hodně přemýšlet nad samotnými inzeráty, protože platí omezení na počet znaků jednotlivých řádků inzerátu.

Jak vytvořit PPC reklamuPočet znaků reklamních inzerátů:

  • Nadpis reklamy = 25 znaků
  • Popisný řádek 1 = 35 znaků
  • Popisný řádek 2 = 35 znaků
  • Viditelná adresa URL = 35 znaků

Pozor: Viditelná a cílová URL musí mít stejnou doménu!

Do nadpisu reklamy doporučuji vkládat klíčové slovo, na které reklama cílí. Ukážete hledajícímu, že našel přesně to, co hledá. Do dalších 2 popisných řádků vkládejte například: bonusy vašeho e-shopu, výhody před konkurencí, cenu produktu, výzvu k akci, apod. Největší výhodou PPC reklamy je, že můžeme vytvořit do jedné reklamní sestavy několik reklamních inzerátů. Proto doporučuji testovat, testovat a testovat.

Každý jsme jiný a každému se líbí něco jiného. Již několikrát jsem vytvořil inzerát, o kterém jsem si myslel, že na něj kliknou všichni, protože byl v mých očích ten nejlepší. K tomu jsem vytvořil druhý testovací. Světe div se, ale druhý inzerát vyhrál a můj dokonalý naprosto vyhořel.

 

Postupným testování můžete vytvořit opravdu dokonalý inzerát, který vám zvýší CTR a tím sníží cenu za klik a zlepší pozici. Někdy změna jednoho slova může znamenat navýšení CTR o několik procent.

Diskuze k článku

Přidat komentář
davidrocket69 Ale i tak se mi zdá, že je mnohem lepší na tuto práci využít specialisty typu: https://jiwo.cz než to dělat sám...
26.10.2018 11:14 | Odpovědět
Emar Zdravím, škoda, že je poslední aktualizace z r. 2014. Dnes je asi všechno jinak... Je to tak?
8.9.2018 19:15 | Odpovědět
Ľubomír Varga Pekný postup, ak s Google AdWords reklamou začíname. Keď už máme viac skúseností a chceme z AdWords reklamy dostať maximum, odporúčam tento článok: www.ppcperformancelab.sk/blog/5-krokov-pre-nepriestrelny-google-adwords
23.3.2018 14:44 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.