Levné formy internetové propagace? Katalogové zápisy nebo e-mailing

Že se dnes v internetových vodách neobejdete bez vlastních webových stránek, je už stará písnička. Co ale s hotovým webem, když o něm nikdo neví? Neházejte do odpadu úsilí, které jste při vytváření firemních stránek vynaložili. Od vytvoření dobrého webu je potřeba udělat mnoho dalších kroků k tomu, aby se o něm svět dozvěděl. Některé z nich vás ale nebudou moc stát a posunu vás o míli kupředu. Ptáte se, které to jsou?


  SERIÁL REKLAMA NA INTERNETU  

Přečtěte si

Díl 1: ZÁKLADNÍ POJMY INTERNETOVÉHO MARKETINGU

Díl 2: Katalogové zápisy a e-mailing

Dejte o sobě vědět prostřednictvím oborových katalogů

Začněme třeba zápisem do oborových katalogů. Sami jste jistě někdy hledali například konkrétní řemeslníky. Pokud navíc vyhledáváte služby, které vás nestojí úplně zanedbatelné částky (například je třeba opravit střechu), jistě chcete prozkoumat nabídku více firem. Pro srovnání. Ať už kvality, ceny nebo časové schopnosti. V takovém případě jsou oborové katalogy ideálním místem, kde začít.

Během pár sekund najdete firmy, které ve vašem okolí danou službu nabízejí a můžete začít porovnávat jejich nabídky. Bez dlouhého brouzdání po internetu, bez neustálého překlikávání z webu na web. Už chápete, kam míříme? Zápis v oborových katalozích zkrátka nejjednodušší formou existence v internetovém vesmíru.

Registrace do více katalogů pro vás může být jedině výhodou

Pokud se rozhodujete, do kterého katalogu se zapsat, odpověď je nasnadě. Používejte ty největší, nejobsáhlejší a nejčastěji využívané. Nejlépe několik z nich najednou.

Byť se to zdá neuvěřitelné, stále ještě existují firmy, které nemají webové stránky, a byznys jim funguje vcelku dobře. Obvykle jsou to řemeslníci, truhláři, zedníci… zkrátka ti, o nichž panuje obecné povědomí a není třeba někde složitě vytvářet výpis služeb, které nabízejí. Takoví jedinci proto obvykle volí bezplatný katalogový zápis.

Jako je to víceméně se vším, zápisy do oborových katalogů mohou být také zpoplatněné. Placená forma zápisů s sebou obvykle přináší benefity, které zvyšují pravděpodobnost návštěvy vašeho webu či vizitky.

Dávejte si ale pozor, do jakého katalogu se zapisujete a jaká je jeho návštěvnost. Katalogy, které mají samy žalostnou návštěvnost, těžko mohou pomoci té vaší. Nejjistější volbou v případě katalogů jsou pravděpodobně Firmy.cz a Najisto.cz. Pokud vlastníte e-shop a chcete snadněji prodávat své zboží, šikovná je registrace do Zbozi.cz. Mezi oblíbené oborové katalogy pak patří například remeslnici.cz nebo nejremeslnici.cz.

E-mailing – prostředek budování vztahu s vašimi klienty

Další nepříliš finančně náročnou možností, jak nenechat veřejnost zapomenout, že jste na světě, je e-mailing. Nejen, že vás málo stojí. Může se pro vás stát nezanedbatelným způsobem, jak získávat nové zakázky.

Časům, kdy jste uživatelům odeslali e-mail a on jim vždy bezpečně dorazil, už sice odzvonilo, e-mailing ale nadále zůstal silným marketingovým nástrojem. Slouží především k budování vztahu se zákazníkem.

 

Ve chvíli, kdy si vybudujete vlastní klientskou databázi, nejsou vaše e-maily spamem, ale vyžádanou poštou zákazníků. Jak tedy přijít ke klientům, kteří o vaše novinky a informace stojí? Získejte je prostřednictvím registrace na vašich webových stránkách.

Ideální by samozřejmě bylo, aby vám svou e-mailovou adresu zadali klienti z vlastního zájmu o vaše podnikání. Takových případů ale není mnoho. Šikovné proto je návštěvníky vašeho webu trochu „popostrčit“. Jak? Nabídněte jim za registraci něco lákavého, ať už je to slevový kupon na určité zboží nebo třeba dárek k nákupu zdarma.

Diskuze k článku

Přidat komentář
petrhgh Dobrou a levnou propagaci najdete i na https://webink.cz/
4.12.2017 09:15 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.