Proč mít firemní webové stránky

V dnešní době internetu se považuje za samozřejmé, že každá firma bude mít své webové stránky na internetu a pokud je to možné, vytvoří si svůj vlastní internetový obchod. Jaké jsou hlavní výhody dobré internetové prezentace?

5 Poskytnete zákazníkům aktuální informace v reálném čase

Uživatelé internetu hledají především informace a chtějí je pokud možno ihned. Pokud poskytnete návštěvníkovi kvalitní informace, které jinde nenašel a ještě v čase, kdy je on potřebuje, jste o krok před konkurencí. Existuje pak předpoklad, že se tento návštěvník vrátí a nakoupí.

6 Získáte informace o vašem tržním segmentu

Prostřednictvím vašeho webu můžete skrytě nebo otevřeně komunikovat se zákazníky. Můžete zjišťovat účinnost reklamy v jiných mediích, můžete potenciální i stávající zákazníky rozdělovat na jednotlivé segmenty trhu a sestavovat pro ně speciální nabídky. Vše lze realizovat za výrazně nižší náklady něž s využitím jiných prostředků komunikace.

Má-li web vhodnou informační architekturu a je vybaven správnými nástroji (statistika návštěvnosti, ankety, speciálně sestavené dotazníky ve formě formulářů, apod.), můžete provádět vlastní průzkum trhu. Lze zjišťovat co zákazníci potřebují, jak jsou spokojeni s poskytovanými službami, o jaké modernizace výrobků mají zájem, jak je známa vaše firma, jak jsou známy vaše výrobky apod.

7 Umožníte hladkou firemní komunikaci

Váš web je možné velmi efektivně využít ke komunikaci ve firmě. Na internetové stránky je možné umístit firemní dokumenty (obchodní smlouva, zakázkový list, reklamační řád, ceníky, technologické postupy, výkresy, manuály, vědomostní databáze, informace o stavu zásob apod.) Tyto pak mohou využívat zaměstnanci firmy nebo obchodní partneři bez ohledu na čas a místo. Způsobů využití je mnoho, závisí vždy na potřebách a možnostech firmy. V případě, že má firma více poboček, je nanejvýš vhodné převést na web celý informační systém firmy. Všechna uvedená opatření dílčího či komplexního charakteru vedou k časovým a finančním úsporám tj. zvyšování zisku.

 

Zdroj: Webpresent.cz a Lobby.cz

Postup registrace domény

E-book s praktickým návodem na výběr a registraci domény

Na 9 stranách je zachycen postup výběru a registrace domény krok po kroku.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Jak zaregistrovat doménu

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.