Sociální sítě a networking

Sociální sítě a networking patří neoddělitelně k sobě, o čemž vypovídá již anglický výraz pro sociální síť – social network. Jak jste na tom vy? Využíváte sociální sítě k navazování business kontaktů? Pokud ne, je na čase to změnit!

Podíváme se na to, co nám které sítě mohou na poli networkingu nabídnout a jaké jsou jejich hlavní výhody.

Facebook

Dnes už se asi zřídkakdy stane, že se vás někdo zeptá “A co je to ten fejsbůk?” – všichni ví “o co gou” a lidé, kteří ho nemají, se stávají raritou.

Pokud podnikáte, neměli byste ale tou raritou být právě vy. Přicházíte tak totiž o nemalé výhody, které Facebook svým uživatelům nabízí. Dávno je pryč doba, kdy Facebook sloužil jen pro vzájemné pošťuchování mezi spolužáky a soupeření v tom, kdo má vyšší level na Farmville.

Facebook se přizpůsobuje rychle se měnícímu online prostředí, což byste měli udělat i vy, pokud chcete, aby vás zákazníci považovali za toho, kdo se ve vašem oboru vyzná, má přehled a nové technologie mu nejsou cizí.

Facebook má v networkingu roli online seznamky. Pokud někoho máte v přátelích a ta osoba něco ve vašem oboru znamená, je to jako osobní doporučení pro ostatní, kteří s vámi ještě nepřišli do styku. Takoví lidé si řeknou, že když “se přátelíte” s panem P, tak jste jistě zajímavá osoba s potenciálem.

Další, co Facebook nabízí, jsou zájmové skupiny, kde můžete diskutovat a ptát se kolegů z branže na názor či zkušenosti. Také zde můžete najít lidi, se kterými si budete v byznyse oboustranně prospěšní.

 

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

autorka Peta profilovka mala
Petra Tabarová
redaktorka portálu iPodnikatel.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.