Velký bratr jménem Remarketing

Velký bratr se dívá. George Orwell, zdá se, nebyl ani tolik utopistickým spisovatelem, ale spíše vizionářem a prorokem. Akorát, že nás nesledují vlády (i když, kdo ví – přívrženci konspiračních teorií by se určitě na tomto předpokladu dokázali pořádně vyřádit:-), ale chytří roboti na internetu. Skoro každý náš pohyb po www prostoru je zaznamenávám a tak není divu, že nás něco neustále pronásledujeme, kamkoliv se hneme. Tím „něčím“ mám teď na mysli reklamy. Vykukují na vás na Youtube nebo Facebooku produkty, které jste si včera prohlíželi v jednom e-shopu? Náhoda? Kdepak, chytrý marketingový nástroj jménem remarketing, kterému se podíváme na kousací ústrojí.

Důvod, proč se o remarketing z pozice (začínajícího) podnikatele zajímat je ten, že je to aktuálně jedna z nejvíce efektivních možností internetové reklamy vůbec. Poměr investice z vaší strany do této inzerce ve vztahu k příjmům, které z ní plynou, je nejvíce ve váš prospěch.

Funguje to navenek tak jednoduše, jak je naznačeno už v úvodu tohoto článku. Reklamy na vaše produkty se zobrazují jen těm zákazníkům, kteří vaše stránky předtím navštívili (dokonce se to dá nastavit tak přesně, že se zákazníkovi zobrazí reklama na ten samý produkt, který si u vás prohlížel, ale nenakoupil si ho). Máte tak šanci jim své produkty znovu připomenout, respektive připomínat tak dlouho, dokud nepodlehnou touze si je doopravdy nakoupit. Vyplácí se nabídnout takovým zákazníkům nějakou slevu nebo dodatečnou výhodu. Stejně tak se dá zákazníkovi, který u vás nakoupil, nabídnout doplňkový produkt (třeba nové vázání k dříve zakoupeným lyžím, novou kabelku k dříve zakoupeným botám apod.). Geniální, že?!

 

Pokračování najdete v dubnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.