3 výhody, které Vašemu vozovému parku přinesou prémiové pneumatiky značky Continental

Je pro Vás důležité, aby se správou vozového parku Vaší společnosti byly spojeny co nejnižší provozní náklady? V tom případě namísto low-costových pneumatik obouvejte Vaše vozy na prémiové „gumy“ značky Continental. Proč, to Vám povíme níže…

Bezpečnější jízda

Testy auto-moto klubů i odborných magazínů opakovaně prokazují, že prémiové pneumatiky mají výrazně lepší jízdní vlastnosti jak na mokré, tak suché vozovce. Kratší brzdná dráha, lepší přilnavost v zatáčkách, zvýšená schopnost odolat aquaplanningu (i při rychlejší jízdě), to je pouze krátký výčet výhod, které pomáhají řidiči vozu.

Výrazně lepší jízdní vlastnosti prémiové pneumatiky nabízí i v době, kdy hloubka dezénu činí 3 mm a méně, což je hranice, u které celkově dochází ke zhoršení jízdních vlastností pneumatik.

Nižší spotřeba

Dezén prémiových pneumatik je navržen tak, aby při maximální bezpečnosti zároveň příznivě ovlivňoval spotřebu vozu. Úspory na pohonných hmotách poznáte nejen v době, kdy je vůz plně naložen (tj. dochází k efektu podobnému podhuštěným pneumatikám, kdy do styku s vozovkou přichází větší část dezénu a tím pádem roste valivý odpor a spotřeba), ale i v případě nenaloženého vozu.

Delší životnost

Byť životnost není na pneumatikách to nejdůležitější (materiál, ze kterého je pneumatika vyrobena může být odolnější vůči opotřebení, zpravidla však za cenu horších jízdních vlastností), prémiové pneumatiky poráží své „low-costové“ konkurenty i v tomto směru.

Životnost pneumatiky samozřejmě ovlivňuje i stav vozovky a předměty na ní. Technologie ContiSeal, jíž disponují vybrané pneumatiky značky Continental, dokáže okamžitě zacelit průpich do průměru až 5 mm. TJ. nedochází k okamžitému poklesu tlaku v pneumatice a jejímu následnému poškození.

Závěr

Prémiové pneumatiky mohou odrazovat vyššímu vstupními investicemi (pořizovací cenou), pokud si však spočítáte přínos těchto výrobků po dobu jejich životnosti, přijdete na to, že nízká cena low-costových pneumatik je následně draze vykoupena a že prémiové pneumatiky mají výhodnější poměr cena/výkon.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Hanaklan Dobrý den, přítel sháněl nové pneu a koupil nějaké levné pneumatiky z nejmenovaného obchodu. Od začátku se mi to zdálo divné, protože byly opravdu podezřele levné. Pneumatiky mu vydržely ani ne 2 roky a i tak s nimi měl mezitím docela velké problémy. Podle mně je lepší si připlatit za kvalitní pneumatiku, než řešit takové problémy. Po této zkušenoti jsme si na Oktávku koupili přímo tyto https://www.pneuok.cz/alu-kola/brock/rc29-hgvp-8j-x-18-5-112-et50-57.1-kod-304286br/ a dodnes jezdí bezproblémově a je na ně spoleh. Takže za mě levné pneu rozhodně ne.
9.5.2018 22:30 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.