4 důvody, proč se učit německy

Znalost němčiny se hodí komukoliv – ať už jste zaměstnanec, či podnikatel. Tento jazyk vám otevírá bezpočet možností. Tato dovednost vám může zlepšit jak profesní, tak i osobní život. Jak? To se dozvíte v tomto článku.

Poznámka na začátek: Pokud to se studiem němčiny myslíte opravdu vážně, zapište se do kurzu němčiny. Budete mít jistotu, že se ubíráte správným směrem. Kromě toho na kurzu budete muset mluvit – to bývá při samostudiu problém.

Proč se tedy vyplatí umět německy?

1. Německo = nejvýznamnější obchodní partner ČR

Německo je dominantním partnerem celkového zahraničního obchodu České republiky. Navíc nic nenasvědčuje tomu, že by se to v nejbližší době mělo nějak měnit. Znalost němčiny se tak v business sféře opravdu vyplatí. Při obchodním jednání své německé partnery jistě oslníte perfektní němčinou.

2. Němčina = nejužívanější jazyk EU

Němčina patří mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě. V Evropě je z hlediska počtu rodilých mluvčích druhým nejrozšířenějším jazykem hned po ruštině. V rámci zemí EU je němčina dokonce nejpoužívanějším mateřským jazykem. Mnoho lidí má také němčinu jako svůj druhý jazyk. Jak je vidět, znalost německého jazyka opravdu není k zahození. Tento jazyk se vám bude hodit například při cestování po německy hovořících zemí.

3. Lepší přístup k informacím

Dobrá znalost němčiny vám otevře dveře k velkému množství informací. V němčině totiž každoročně vychází mnohonásobně víc knižních titulů, než kolik jich je přeloženo do češtiny. Čtením v němčině si tedy rozšíříte obzory a budete mít náskok před konkurencí.

4. Práce (či podnikání) v zahraničí

Každoročně se velké množství Čechů stěhuje za prací do zahraničí. Německy hovořící země patří k velmi oblíbeným destinacím. Německo, Rakouska a Švýcarsko se pyšní vysokou životní úrovní a nabízí rozmanité možnosti. Bez znalosti němčiny se ale v těchto zemích neobejdete. Pokud tedy uvažujete o stěhování do některé z těchto zemí, němčina se vám bude více než hodit.

Vidíte, že i v dnešní době se vyplatí umět německy. Snad teď máte větší motivaci k studiu tohoto jazyka.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.