4 kroky, které vás uchrání před tím, aby vás půjčka dostala do potíží

Všimli jste si, že váš kolega či soused opět jezdí v novém voze, a divíte se, kde na to vzal? Je dost možné, že za tím stojí půjčka. V dnešní době si je totiž bereme úplně na vše, ať už jde o domácí spotřebiče, auta nebo střechu nad hlavou. Není divu, jedná se o rychlé a jednoduché řešení situací, kdy něco chceme či potřebujeme, ale v danou chvíli nám k tomu chybí potřebné prostředky.

Dobře si půjčku rozmyslete

Možná vám připadá, že se bez moderní televize s větší úhlopříčkou nebo předražené značkové kabelky jednoduše neobejdete. Proto se rozhodnete, že si svou cestu k jejich nabytí zkrátíte nějakou rychlou půjčkou bez doložení příjmů, abyste vše vyřešili diskrétně a nemuseli svého šéfa otravovat s tím, aby vám vystavil oficiální potvrzení vašich měsíčních příjmů. Pokud však bez daných věcí dokážete žít, tak se ve skutečnosti nejedná o nic tak důležitého.

Všechny půjčky, ať už dlouhodobé či krátkodobé, s sebou nesou jisté riziko, a tak vyžadují skutečně zodpovědný přístup. I když se vám v tuto chvíli zdá, že své finance máte perfektně pod kontrolou, pamatujte na to, že se vaše situace může kdykoliv obrátit vzhůru nohama - stačí jen úraz, nemoc či výpověď ze zaměstnání. A kdyby vás takový osud potkal, určitě byste se nechtěli topit v dluzích kvůli zbytečným nákupům. Proto si na tyto věci raději našetřete.

Nepůjčujte si více, než potřebujete

Půjčky na první pohled působí jako velmi snadná cesta k penězům, a tak může být pro někoho velmi lákavé vzít si více, než je ve skutečnosti potřeba. Pokud byste to však udělali, v podstatě byste se dopustili stejné chyby, o které píšeme v prvním bodě. Vypůjčené peníze byste utratili za naprosté zbytečnosti a kdyby přišly nějaké potíže, zůstaly by vám jen oči pro pláč. Proto si nikdy nepůjčujte více, než je skutečně nutné - nestojí to za to.

Propočítejte si měsíční splátky

Jestliže jste pevně rozhodnutí, že se bez úvěru neobejdete, pak byste si ho měli předem řádně propočítat. Nemusíte se ale bát, není na tom vůbec nic složitého. Úplně stačí, když si uděláte jasno v tom, kolik každý měsíc vyděláte a kolik naopak utratíte. Pokud vám zbývá dostatek na zaplacení splátky i na to, abyste mohli nějakou část peněz odložit na horší časy, tak byste s úvěrem neměli mít probémy.

Nicméně v případě, že už nějaký ten úvěr na kontě máte, a proto se rovnou díváte po půjčkách bez registrů v domnění, že tím zvýšíte své šance na úspěch, už jste nejspíš jednou nohou v průšvihu. Obzvlášť to platí v případě, kdy zvažujete půjčku proto, abyste s ní uhradili splátku jiného úvěru. V takové chvíli je mnohem lepší zvolit refinancování nebo konsolidaci stávajících půjček.

Využívejte internet

Dnešní doba nám přináší mnoho obrovských výhod a internet má na svědomí většinu z nich. Co se týče půjček, umožňuje nám porovnat různé nabídky, prověřit si jednotlivé poskytovatele a také si dohledat výrazy, kterým nerozumíme. Samotnou půjčku tu navíc můžete kompletně vyřídit přímo z domu, díky čemuž si ušetříte cestu na kamennou pobočku. Nebojte se tedy internet využívat ve svůj prospěch, pomůže vám totiž šetřit nejen čas, ale i peníze.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.