4 top certifikáty, které pozvednou image vaší firmy

Máte svou firmu a chcete dát vědět ostatním, že je opravdu kvalitní? Nechte ji certifikovat. Poradíme vám, do kterých certifikátů se vyplatí investovat, a jak na to.

Proč a jak nechat svou firmu certifikovat?

Certifikace zvýší důvěryhodnost firmy a usnadní vám cestu k novým obchodním příležitostem. Ale pozor, existuje řada firem nabízejících různá hodnocení, pečetě kvality, spolehlivosti apod. Ale ne všechny mají reálný přínos. Nechte se certifikovat jen od společnosti, která má na trhu tradici, uděluje mezinárodně uznávané certifikáty a pouhým vydáním dokumentu pro ni spolupráce nekončí. Jen tak vám může reálně pomoci se zlepšením kvality vašich produktů nebo služeb.

A jaký certifikát zvolit?

Jistotu představují certifikáty podle norem Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO). Ty si rozhodně jen „neuložíte do šuplíku“, ale zcela jistě posunou vaši firmu dál.

Certifikace dle ISO 9001: Dokažte, že vám záleží na všestranné kvalitě

Strukturovaný a systematický způsob, jak dokázat, že vaše firemní procesy a nabízené služby či výrobky mají vysokou kvalitu. Hodně firem o ní mluví, ale ne každý je sto ji dokázat. Vy budete. Díky certifikátu dle ISO 9001 nejen zvýšíte svou efektivitu, ale také například snížíte chyby ve výrobě, standardizujete a zjednodušíte své procesy a tím dosáhnete vyšší produktivity.

Certifikace dle ISO 14001: Ukažte, že dbáte na ochranu životního prostředí

Spotřebitelé jednoznačně preferují výrobce, kteří myslí na životní prostředí a pracují ekologicky. S tímto certifikátem dáte najevo, že dbáte na minimalizaci dopadu vaší činnosti na znečištění vody, vzduchu nebo půdy, a pracujete tak s ohledem nejen na místo svého působení, ale i celou planetu.

Certifikace dle ISO 27001: Dejte najevo, že data jsou u vás v bezpečí

Informace představují nejcennější obchodní kapitál. Dokažte svým klientům nebo investorům, že děláte maximum pro ochranu dat, které vám svěřili. Nezávislí auditoři vám v rámci certifikace dle ISO 27001 pomohou identifikovat bezpečnostní rizika pro vaše data a zmírnit je.

Certifikace dle ISO 50001: Snižte škodlivé emise, ušetřete za energie

Cílem normy ISO 50001 je snížit emise škodlivého oxidu uhličitého a bojovat tak proti globálnímu oteplování. V rámci této certifikace zjistíte, zda využíváte elektřinu správně, a jak hospodaření s ní zefektivnit. Snížíte si tak účty za energie a dáte jednoznačně najevo, a že minimalizujete negativní dopad své činnosti na životní prostředí.

Máte zájem o některý ze zmiňovaných certifikátů nebo chcete poradit, jaký typ bude pro vaši firmu nejlepší? Kontaktujte některého z prověřených specialistů na nezávislé ověřování a certifikaci. Ten vás provede dalšími kroky. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.