5 nejčastějších otázek při zakládání společnosti

Máte skvělý nápad na podnikání, kterému věříte a chcete uspět? Stojíte před rozhodnutím založit si vlastní firmu? Tady je 5 nejčastějších otázek, které vám pomohou.

 Jak uspět s vlastní firmou?

Možná vás napadlo, jestli existuje nějaký osobnostní rys, který z člověka udělá úspěšného podnikatele. Podnikatelé jsou různí ale pojí je pár důležitých věcí. Většinou jsou to lidé zaměření na výkon, jsou pilní a tvrdě pracují, nebojí se výzev a dokáží podstoupit rozumnou míru rizika.

Jak se zakládá společnost?

V začátku si promyslete, jak chcete, aby se firma jmenovala, kde bude její sídlo a jak velký základní kapitál chcete složit. Firmu si můžete založit i sami. Musíte si vyřídit živnostenský list, najít společnosti sídlo, otevřít účet v bance, nechat sepsat zakladatelskou listinu u notáře a podat přes něj žádost o zápis do obchodního rejstříku. Proces založení trvá zhruba měsíc.

Existují i jiné alternativy, jak začít podnikat?

Samozřejmě. Můžete využít službu založení společnosti na klíč. Stačí když máte představu, jak bude společnost vypadat a nemusíte už jednat s úřady ani hledat notáře. Tento způsob je rychlejší než založení svépomocí, a to zhruba o 2/3. Podnikat můžete totiž už za 5-10 dní. Nejrychlejší alternativou je pak koupě firmy na prodej. Tady jednáte již za 24 hodin od podpisu smlouvy.

Kolik stojí založení společnosti?

Od roku 2014 máte možnost vložit do s. r. o. společnosti vklad pouze 1 Kč, ale také firmy nejsou zrovna důvěryhodné. Měli byste vklad navýšit minimálně na 50 000 Kč. Veškeré vstupní náklady na založení společnosti se pohybují okolo 11-13 tis. Kč. Částka zahrnuje různé poplatky u notáře, na úřadech a v bance.

Kde mám sehnat sídlo pro firmu a jak ho vybírat?

Někteří podnikatelé mají sídlo firmy ve svém bytě, ale není to nejlepší nápad. Nepůsobí to dobře ani na zákazníky ani na obchodní partnery. Kvůli sídlu si hned nemusíte pronajímat kamenné kanceláře. Stačí najít např. sdílené sídlo na prestižní adrese, kde bývá k dispozici i recepční, která vám přebere poštu nebo vyřídí telefonické hovory.

Celý proces zakládání společnosti si můžete významně ulehčit. Stačí se obrátit na SimplyOffice, profesionály v oblasti zakládání společnosti, kteří už za dobu své existence pomohli založit tisíce společností a dobře vědí, jak na to.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.